Наукова робота на кафедрі відповідає сучасним вимогам МОН України, і реалізується шляхом поєднання досліджень і навчання сприяє забезпеченню якості вищої світи за спеціальностями:
- 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
- 081 Право.
Сьогодні феномен підприємництва виступає як невід'ємний атрибут ринкового господарства, як вільна, ініціативна діяльність людей у різних сферах виробництва. Підприємництво виконує особливу функцію в економіці і народному господарстві, змістова сутність якої зводиться до оновлення економічної системи, створення інноваційного середовища, що спричиняє руйнацію традиційних структур і відкриття шляху до перетворень, зрештою стає тією силою, котра прискорює рух економіки по шляху ефективності, раціоналізації, бережливості і постійного оновлення.
Наукові дослядження у сфері права науково-педагогічні працівники кафедри спрямовують на аналіз та розробку пропозицій щодо удосконалення функціонування аграрних підприємств, правовохронних і правозахисних органів та організацій.
Науково-дослідною роботою на кафедрі опікується к.т.н., доцент Калашник Олена Володимирівна
Наукова робота на кафедрі виконується за такими науковими темами:
-
«Економічний, організаційний та правовий механізм підтримки і розвитку підприємництва» (номер державної реєстрації 0117U003103 від 22.02.2017 р.);
-
«Формування стратегії еко-інноваційного розвитку виробництва органічної продукції як складової економічної та продовольчої безпеки України» (номер державної реєстрації 0119U103942 від 13.12.2019 р.)
-
«Якість і безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі та торговельне підприємництво: сучасні вектори розвитку і перспективи» (номер державної реєстрації 0121U110650 від 18.04.2021 р.).
У 2018 році в рамках роботи над наукової темою «Економічний, організаційний та правовий механізм підтримки і розвитку підприємництва» (номер державної реєстрації 0117U003103 від 22.02.2017 р.) на кафедрі було розпочато роботу над колективною монографією. Особливістю цієї праці є різноманіття поглядів, які об’єднує в єдине ціле спільна ідея – економічний, організаційний та правовий механізм підтримки і розвитку підприємництва в сучасних умовах господарювання. З матеріалами колективної монографії можна ознайомитися на сторінці кафедри.
Економічний, організаційний та правовий механізм підтримки і розвитку підприємництва : колективна монографія ; за ред. О. В. Калашник, Х. З. Махмудова, І. О. Яснолоб. Полтава : Видавництво ПП «Астрая», 2019. С. 1-186.
Економічний, організаційний та правовий механізм підтримки і розвитку підприємництва : колективна монографія ; за ред. О. В. Калашник, Х. З. Махмудова, І. О. Яснолоб. Полтава : Видавництво ПП «Астрая», 2019. С. 187-371.
Економічний, організаційний та правовий механізм підтримки і розвитку підприємництва : колективна монографія ; за ред. О. В. Калашник, Х. З. Махмудова, І. О. Яснолоб. Полтава : ФОП Петренко І. М., 2020. 320 с.
У квітні 2021 року була зареєстрована науково-дослідна тема «Якість і безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі та торговельне підприємництво: сучасні вектори розвитку і перспективи» академії (номер державної реєстрації 0121U110650), в рамках якої здійснюються такі наукові заходи та публікації:
Якість та безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі й торговельне підприємництво: сучасні вектори розвитку і перспективи : колективна монографія ; за ред. О. В. Калашник, С. Е. Мороз, І. О. Яснолоб. Полтава : Видавництво ПП «Астрая», 2021. 436 с.
Якість та безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі й торговельне підприємництво: сучасні вектори розвитку і перспективи: Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) (ПДАУ, 15 лютого 2022 року). Полтава: ПДАУ, 2022. 333 с.
Викладачі кафедри постійно підтримують творчі зв’язки з іншими вишами України та зарубіжжя:
-
Сумським національним аграрним університетом;
-
Харківським технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка;
-
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»;
-
Київським національним університетом будівництва та архітектури;
-
Полтавський інститут економіки і права університету «Україна»;
-
Варненським університетом менеджменту тощо.
Наукову роботу кафедри не можливо уявити без участі викладачів у науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, тощо.
Важливим завданням наукової роботи є організація конференцій, тому викладачі кафедри є членами організаційних комітетів таких конференцій:
VI та VIІ Міжнародних науково-практичних інтернет-конференцій «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»;
І Міжнародної науково-практичної конференції «Енергетична незалежність сільських територій як пріоритетна модель розвитку: міжнародний та вітчизняний досвід»;
І Міжнародної науково-практичної конференції «Перспективи еко-інноваційного розвитку сільськогосподарського виробництва»;
ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Перспективи еко-інноваційного розвитку сільськогосподарського виробництва».
За результатами досліджень за науковими темами на кафедрі уже традиційними стали проведення конференцій, з матеріалами яких можна ознайомитися на нашій сторінці.
Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «ПІДПРИЄМНИЦТВО В УКРАЇНІ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»
Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) «Формування та перспективи розвитку підприємницьких структур в рамках інтеграції до європейського простору». Полтава: ПДАА, 27 березня 2018 р. 365 с.
Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) «Формування та перспективи розвитку підприємницьких структур в рамках інтеграції до європейського простору», 2019 року.
ІІІ Міжнародна науково-практична конференція (заочна форма) «Формування та перспективи розвитку підприємницьких структур в рамках інтеграції до європейського простору» (24 березня 2020 р., ПДАА). Полтава, 2020. 345 с.
Матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) «Формування та перспективи розвитку підприємницьких структур в рамках інтеграції до європейського простору». Полтава, 2021. 426 с.
Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) «Формування та перспективи розвитку підприємницьких структур в рамках інтеграції до європейського простору». Полтава, 2022. 198 с.
Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) «Якість та безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі й торговельне підприємництво: сучасні вектори розвитку і перспективи». Полтава, 2023. 352 с.
Матеріали VІ Міжнародної науково-практичної конференції (заочна форма) "Формування та перспективи розвитку підприємницьких структур в рамках інтеграції до європейського простору". Полтава, 2023. 415 с.
Невід’ємною частиною науково-дослідної роботи викладачів кафедри є винахідницька та патентно-пошукова діяльність. Із патентами можна ознайомитися за посиланням (2019 р., 2020 р., 2021 р.).
Систематичною є практика організації круглих столів, онлайн-конференцій, інших форматів взаємодії зі стейкхолдерами освітніх програм Підприємництво та Правознавство.
Доброю практикою залучення здобувачів вищої освіти до наукової роботи є проведення студентських конференцій за результатами вивчення дисциплін професійного спрямування.

План наукової роботи кафедри підприємництва і права на 2019 рік
Звіт про наукову та науково-технічну діяльність кафедри підприємництва і права за 2019 рік
План наукової роботи кафедри підприємництва і права на 2020 рік
Звіт про наукову та науково-технічну діяльність кафедри підприємництва і права за 2020 рік
План наукової роботи кафедри підприємництва і права на 2021 рік
Звіт про наукову та науково-технічну діяльність кафедри підприємництва і права за 2021 рік