Проєкт “Стале тваринництво та добробут тварин”

English>

“Стале тваринництво та добробут тварин” / “Sustainable Livestock Production and Animal Welfare” (SuLAWe)

Термін реалізації проєкту: 01.01.2023 р. – 31.12.2025 р.
Офіційний сайт проєкту: www.sulawe.org

Опис проєкту

Проєкт відповідає попиту на освітню підготовку фахівців  у галузі тваринництва та виробництва продуктів тваринництва щодо високої якості та міжнародних стандартів забезпечення  сталого розвитку тваринництва, добробуту тварин та боротьби зі зміною клімату, що в свою чергу  сприятиме досягненню кліматичної нейтральності відповідно до Європейської зеленої угоди 2050.

Поєднання інноваційної та практико орієнтованої вищої освіти молодих спеціалістів у галузі тваринництва та ветеринарів разом із концепцією навчання впродовж життя (LLL) для практикуючих спеціалістів у галузі тваринництва має забезпечити вимоги, необхідні для впровадження рішень, що ґрунтуються на знаннях, у секторі тваринництва України. Консорціум приділяє особливу увагу співпраці між ВНЗ, бізнес-сектором та іншими зацікавленими сторонами з політичної та соціальної сфери.

Цілі проєкту:

• Модернізувати магістерські навчальні програми з тваринництва, виробництва продуктів тваринництва та ветеринарії шляхом спільної розробки та впровадження інноваційного змісту щодо добробуту тварин та сталого виробництва  продуктів тваринництва, підвищення кваліфікації викладацького складу та запровадження інноваційних дидактичних методів.
  • Посилити співпрацю між вищими навчальними закладами та аграрним бізнес-сектором шляхом співпраці у практичній підготовці студентів, навчання впродовж життя та активностей з передачі знань, щоб забезпечити освіту, орієнтовану на ринок праці, та покращити працевлаштування випускників.
  • Створити чотири інноваційні центри досконалості для навчання впродовж життя в українських ВНЗ, а саме  (I) сталого розведення великої рогатої худоби та виробництва молока, (II) сталого птахівництва (III) сталого свинарства (IV) Центром передачі інформації та знань для сталого тваринництва та добробуту тварин.
  • Сприяти діалогу з політичними та громадськими організаціями для забезпечення успішного впровадження стандартів добробуту тварин в українське законодавство.
  • Сприяти національному та міжнародному академічному обміну шляхом запровадження фізичної та віртуальної мобільності студентів ВНЗ-учасників.

Cклад консорціума

• Університет Нюртінген-Гайслінген (Німеччина) - координатор
  • Шведський університет сільськогосподарських наук (Швеція) - партнер
  • Люблянський університет (Словенія) - партнер