Ініціатива «Єднання» («UK-Ukraine Twinning Initiative»)

ПДАУ та Університет Лестера підписали меморандум про співпрацю

25 квітня ректор Полтавського державного аграрного університету професор Валентина Аранчій і президент і віцеканцлер Університету Лестера професор Нішан Канагараджа підписали меморандум про співпрацю між закладами вищої освіти. Подія відбулася в онлайн форматі. На заході від ПДАУ були присутні перший проректор Олександр Галич і проректор з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку ПДАУ Тамара Шаравара, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Олег Горб і начальниця відділу міжнародних зв’язків Тетяна Капіталова. Також до події приєднався директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов.

Перша онлайн-зустріч із представниками Університету Лестера відбулася ще 26 липня 2022 року. З того часу відбулися численні професійні дискусії та узгодження планів співпраці. Вже з першої зустрічі викладачі університетів знайшли спільні наукові інтереси. На наступних зустрічах було конкретизовано напрями досліджень, обговорення яких продовжилось у тематичних групах. Значний особистий внесок у початок співпраці зробили проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Олег Горб і начальниця відділу міжнародних зв’язків Тетяна Капіталова.

Британський університет став партнером ПДАУ в рамках реалізації міжнародної ініціативи «Єднання» / «UK-Ukraine Twinning Initiative», що була запроваджена британською консалтинговою компанією у сфері вищої освіти Cormack Consultancy Group за підтримки організації «Університети Великої Британії». Ця Ініціатива покликана об’єднати зусилля українських і британських вишів-побратимів, які мають схожі профілі, розміри та спеціальності.

Валентина Аранчій подякувала британським партнерам за співпрацю та реальні кроки на шляху реалізації запланованих проєктів. Зокрема, наші студенти і працівники долучилися до онлайн-курсів англійської мови, українські та британські викладачі обмінювалися досвідом і проводили відкриті лекції, брали участь у різних заходах. Бібліотека Мовного центру ПДАУ незабаром поповниться навчальними матеріалами з вивчення англійської мови для студентів і викладачів. Також ПДАУ спільно з Університетом Лестера отримав грант на реалізацію дослідницького проєкту "Простежуваність у ланцюгах постачання харчових продуктів для підвищення глобальної та національної конкурентоспроможності". Зараз здійснюється активна командна робота над програмою подвійних дипломів на рівні магістра. У травні наша делегація планує свій перший візит до Університету Лестера. Ми переконані, що такий впевнений старт нашої співпраці є провісником розвитку довгострокового партнерства між двома університетами не лише під час війни, а й у повоєнний період.

Зі свого боку Нішан Канагараджа та керівник адміністрації Університету Лестера Джеф Грін подякували ПДАУ за співпрацю, підтримали Україну у боротьбі з російською агресією та висловили сподівання якнайшвидшої перемоги.

Університет Лестера — державний дослідницький університет, розташований у центрі Великобританії, в одному з найбільш молодіжних та інтернаціональних міст — Лестері. Його було засновано як Університетський коледж Лестершира і Ратленда 1921 року. В рейтингу Times Higher Education (THE) університет посідає 4-те місце у Великобританії та 23-тє — серед 766 університетів світу.

Студенти спеціальності 035 Філологія отримали сертифікати Лестерського університету

Мовний центр Центру європейської освіти та іноземних мов Полтавського державного аграрного університету у співпраці з Центром міжнародного навчання та освіти Лестерського університету (Велика Британія) в рамках міжнародного проєкту «Єднання» («UK-Ukraine Twinning Initiative»), який ініціювала британська консалтингова компанія у сфері вищої освіти Cormack Consultancy Group за підтримки організації «Університети Великої Британії», надали можливість здобувачам вищої освіти Полтавського державного аграрного університету стати студентами британського ЗВО і мати вільний доступ до онлайн-бібліотеки та інших онлайн-послуг, які пропонує Лестерський університет.

Здобувачі вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» Руслан Радченко, Максим Гнізділов і здобувачка вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Германські мови і переклад (англійська та німецька мови) Валентина Захарчук успішно пройшли навчання у першому семестрі за двома модулями Advanced Writing та Grammar in Use. Вітаємо наших студентів з отриманням сертифікатів і бажаємо подальших успіхів!