Академічна доброчесність

Нормативно-правові акти, в тому числі ПДАУ, з питань академічної доброчесності

Безкоштовні онлайн-сервіси для перевірки текстів на унікальність

Рекомендації для удосконалення знань з питань академічної доброчесності

​Результати опитування з питань академічної доброчесності

Голова Комісії з академічної доброчесності Факультету обліку та фінансів

Олександр Безкровний — декан факультету обліку та фінансів, к.е.н., доцент, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування

 

Відповідальна по кафедрі фінансів, банківської справи та страхування за дотримання академічної доброчесності

Людмила Бражник - к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування

Голова групи для вивчення питань "Про заходи щодо підвищення обізнаності учасників освітнього процесу з академічної доброчесності" (Розп. ПДАУ №219 від 02.05.2023 р.; Рішення Ради з якості вищої освіти ПДАУ від 27.04.2023 р., протокол №7)

 

 

Ваші побажання з приводу реалізації принципів академічної доброчесності надсилати на електронну пошту: vyo@pdaa.edu.ua 

Удосконалюємо знання з академічної доброчесності

Людмила Бражник, к.е.н., доцент

Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін, Польща, з 05.12.22 р. по 12.12.22 р., підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах європейського союзу та Україні», сертифікат ES 10873/2022 від 12.12.22 р.

Олена Єгорова, к.е.н., доцент, професор кафедри 

Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін, Польща, з 05.12.22 р. по 12.12.22 р., підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах європейського союзу та Україні», сертифікат ES 10875/2022 від 12.12.22 р.

Юрій Тютюнник, к.е.н., доцент, професор кафедри

Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін, Польща, з 05.12.22 р. по 12.12.22 р., підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах європейського союзу та Україні», сертифікат ES 10872/2022 від 12.12.22 р.

Оксана Краснікова, к.е.н., доцент

Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін, Польща, з 05.12.22 р. по 12.12.22 р., підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах європейського союзу та Україні», сертифікат ES 10871/2022 від 12.12.22 р.

 

Людмила Бражник, к.е.н., доцент

Форум академічної доброчесності від Unicheck та Національного агентства із забезпечення якості освіти (4 жовтня 2022 р.). Сетифікат №3262 від 4.10.2022 р.

Іван Лисокобилка, спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування

Упродовж листопада 2022 – січня 2023 р. здобувачі вищої освіти Полтавського державного аграрного університету брали участь в освітньому онлайн-курсі «AICE – With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe», присвяченому академічній доброчесності в освітньому і науковому середовищі та місцю здобувачів вищої освіти у формуванні культури академічної доброчесності.

Обсяг курсу – 5 кредитів (150 годин).

Олександр Безкровний, к.е.н., доцент

Участь у благодійному семінарі "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми"

3 квітня 2024 року

Олексій Зоря, д.е.н., професор

Участь у благодійному семінарі "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми"

3 квітня 2024 року

Людмила Бражник, к.е.н., доцент

Участь у благодійному семінарі "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми"

3 квітня 2024 року

Олена Єгорова, к.е.н., доцент

Участь у благодійному семінарі "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми"

3 квітня 2024 року

Світлана Єгорова, к.е.н., доцент

Участь у благодійному семінарі "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми"

3 квітня 2024 року

 

Участь у заходах з питань академічної доброчесності

 • 3 квітня 2024 року у Полтавському державному аграрному університеті відбувся благодійний семінар "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми" 

 • 29 березня 2024 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти факультету обліку та фінансів на тему «Академічний текст: етичний кодекс науковця».

 • 22 листопада 2023 року на спільному засіданні студентських наукових гуртків, що діють на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування у формі тренінгу розроблялись заходи запобігання проявів академічної недоброчесності, які потенційно можуть виникати при проведенні студентських наукових досліджень.

 • 21 листопада 2023 року відбувся круглий стіл на тему "Академічна доброчесність при проведенні наукових досліджень" для здобувачів вищої освіти 1-го курсу.

 • 4 жовтня 2023 року проведено інформаційну компанію "Формуймо доброчесну академічну спільноту" (підписання Декларації про академічну доброчесність) для нових учасників освітнього процесу.

 • 1 вересня 2023 року із першокурсниками проведено зустріч на тему "Академічна доброчесність: навчання заради успіху!".

 • 25 травня 2023 року відбулося чергове засідання ради з якості вищої освіти Полтавського державного аграрного університету. Відповідно до порядку денного було розглянуто заходи щодо підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу з академічної доброчесності (доповідачка Бражник Л. В.).

 • 22 березня 2023 року — Вебінар " Як підготуватись до написання академічної роботи та перевірки на плагіат".

 • З метою популяризації принципів і норм академічної доброчесності та відповідно до плану роботи Групи сприяння академічній доброчесності у Полтавському державному аграрному університеті студентським Сенатом разом з відділом моніторингу та забезпечення якості освіти з 13  по 28 березня 2023 року був зорганізований і проведений конкурс на найкращий студентський відеоролик «Академічна доброчесність під час дистанційного навчання».

 • 28 лютого 2023 року — зустріч зі здобувачами вищої освіти на тему "Академічне письмо та доброчесність".

 • 20 грудня 2022 року відбулась робоча нарада відповідальних за академічну доброчесність.

 • 17 листопада 2022 року — онлайн-зустріч "Академічна доброчесність: Процедури врегулювання конфлікту інтересів".

 • 4 жовтня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри долучились до Форуму академічної доброчесності - 2022, організованого представниками Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та компанії "Антиплагіат".

 • 19 вересня 2022 року проведено зустріч з першокурсниками на тему "Академічна доброчесність — запорука якісної освіти!".

 • 29 червня 2022 року — Вебінар "Можливості Unicheck у перевірці текстів на плагіат".