Круглий стіл «Українські військові формування ХХ століття» (до Дня Збройних Сил України)

30 років тому, 6 грудня 1991 року, Верховна Рада України ухвалила Закони «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України» – одні з перших законодавчих документів, що започатковували творення сучасних українських збройних сил. Цього ж дня був затверджений текст Військової присяги. А вже з початку наступного року розпочався процес приведення до добровільної присяги на вірність народові України дислокованих на українській території військ.

6 грудня 1993 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День Збройних Сил України», якою започатковувалася традиція відзначення свята українського війська – Дня Збройних Сил України.

З нагоди цієї події на кафедрі гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавського державного аграрного університету за участі здобувачів вищої освіти спеціальності 052 Політологія відбувся круглий стіл «Українські військові формування ХХ століття».

Із вітальним словом до присутніх звернулися к. і. н., доцентка Макарець Світлана та к. і. н., доцентка Помаз Юлія, які наголосили на тому, що сучасні військово-політичні реалії змушують нас задуматись над історією

українських збройних сил і військових кампаній, що відбувалися в минулому, адже нинішніх захисників України ми цілком справедливо можемо вважати спадкоємцями військових традицій українського козацтва, Армії УНР та УПА, які боролися за незалежність України.

Свої доповіді на засіданні круглого столу презентували здобувачі 1 курсу за спеціальністю 052 Політологія Сергій Андрущенко, Даниіл Мазур, Ігор Наконечний, які ознайомили присутніх із історією легіону Українських січових стрільців, військових формувань часів Української держави гетьмана Павла Скоропадського, Української повстанської армії.

Не оминули своєю увагою учасники засідання круглого столу й одну з важливих військових кампаній ХХ століття, 100-річчя якої ми відзначаємо цього року, – Другий зимовий похід Армії Української Народної Республіки. Присутні переглянули фільм, присвячений подіям листопада–грудня 1921 року, та вшанували пам’ять вояків Армії Української Народної Республіки, розстріляних біля містечка Базар Житомирської області.