Співпраця кафедр інженерно-технологічного факультету з Інститутом луб’яних культур Національної академії наук України

11-12 вересня 2021 року делегація Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ) в складі доктора технічних наук, професора, професора кафедри  технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва Шейченко Віктора Олександровича та аспірантки Скоряк Юлія Борисівни відвідали Інститут луб’яних культур Національної академії аграрних наук України (м. Глухів, Сумська область).  Візит відбувся в рамках договору про науково-виробниче співробітництво між  ПДАУ та  Інститутом луб’яних культур НААН України (ІЛК НААН України).

Представники університету ознайомилися із останніми досягненнями Інституту луб’яних культур в галузі селекції й насінництва льону-довгунця та промислових конопель, розробки і удосконалення технологій вирощування луб'яних культур, розробки технологій і створення машин і обладнання для збирання луб'яних культур, розробки і удосконалення технологій первинної переробки лляної та конопляної продукції.

У польових умовах було продемонстровано ділянки різних сортів технічних конопель, які створено вченими-селекціонерами Інститут луб’яних культур НААН України. Відмітимо, що за своїми характеристиками сорти технічних конопель не мають світових аналогів, застосовуються у різноманітних галузях, зокрема у будівництві, фармакології, косметології, легкій і харчовій промисловості, автомобільній промисловості, тваринництві, у виробництві елементів підйомно-транспортних машин тощо.

Фахівцями ПДАУ та ІЛК НААН України підготовлено пропозиції по розширенню форм співробітництва у напрямку розроблення, удосконалення технологій та технічних засобів збирання і первинної переробки промислових конопель.