Лекція на тему «Роль криптографічних методів у системі захисту інформації»

Для слухачів Малої академії наук у рамках відзначення 10-річчя діяльності Полтавської обласної Малої академії наук та проведення Днів науки в Україні з метою популяризації науки та підтримки учнівської молоді в умовах воєнного стану 11 травня 2022 р. викладачем кафедри інформаційних систем та технологій – доц. Дегтярьовою Л.М. була проведена лекція на тему «Роль криптографічних методів у системі захисту інформації»

Лекція проводилась у співпраці з Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» в межах наукового лекторію «МАНдрівки науковими стежками» у форматі онлайн за допомогою дистанційних технологій навчання для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.

Сучасне застосування криптографії вимагає наявність знань з теорії інформації, математичного аналізу, теорії ймовірності, використання інформаційних технологій – як апаратних так і програмних засобів. І зважаючи на те, що існує і створюється багато нерозгаданих шифрів, існує потреба в фахівцях, які, використовуючи науку та сучасні технології забезпечення секретності інформації, математичних перетворень та алгоритмів, зможуть дешифрувати приховану інформацію.

Також 17 травня 2022 року в рамках наукового лекторію «МАНдрівки науковими стежками», який проводить Комунальний заклад Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» (ПОМАН) (http://poltava.man.gov.ua/news/Novini_akademii/Naukovij_lektorij_%E2%80%...) відбулась онлайн-лекція Леоніда Флегантова, професора кафедри загальнотехнічних дисциплін, професора кафедри інформаційних систем та технологій Полтавського державного аграрного університету (https://www.pdau.edu.ua/people/flegantov-leonid-oleksiyovich), на тему «Піфагорові трійки».

Під час лекції у формі електронної презентації були представлені історичні аспекти виникнення уявлень про Піфагорові трійки чисел, а також про їх практичне використання. В основній частині були докладно розглянуті математичні методи відшукання Піфагорових трійок чисел, що потребують виключно знань шкільної математики, а також різноманітні способи їх розрахунку, що були проілюстровані з використанням широкого спектру сучасних інформаційних технологій.

Всі присутні на лекції мали можливість отримати її матеріали в електронному вигляді, включаючи текст та комп’ютерні демонстрації. Учасники лекторію також одержали інформацію про широкі можливості для здобуття вищої освіти та перелік спеціальностей, які пропонує Полтавський державний аграрний університет для вступників у 2022 році (https://www.pdau.edu.ua/content/pro-specialnosti).

За відгуками присутніх здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової перед вищої освіти, а також їх педагогів, представників керівництва ПОМАН, лекція викликала жвавий інтерес та зацікавленість аудиторії.