Ващенко Павло Анатолійович

старший науковий співробітник

Контактна інформація:

Ідентифікатори науковця:
• Google Академія (Павло Ващенко)

• Scopus https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57837269500

• Web of Science https://www.webofscience.com/wos/author/record/2511140
ORCID ID  0000-0002-9287-819X

Освіта

У лютому 2000 року закінчив повний курс Луганського державного аграрного університету за спеціальністю «Зоонженерія» і отримав диплом спеціаліста.

Аспірантура

01 вересня 2001 року вступив до аспірантури при Інституті свинарства ім. О. В. Квасницького УААН (денне відділення). Спеціальність 06.02.01 – «Розведення і селекція тварин»
Захистив дисертацію кандидата наук 11 березня 2005 року зі спеціальності 06.02.01 – «Розведення та селекція тварин», на тему «Вивчити внутріпородні поєднання генотипів свиней великої білої породи вітчизняної та зарубіжної селекцій на етапі закладки нових генеалогічних структур».

Докторантура

Захистив дисертацію доктора наук 04 жовтня 2019-го року за спеціальністю 06.02.01 – розведення та селекція тварин на тему «Прогнозування племінної цінності свиней на основі лінійних моделей, селекційних індексів та ДНК-маркерів».

Досвід роботи

Після закінчення університету з березня 2000 року працював у СООО
«Степове» Слав’яносербського району Луганської області, на посаді зоотехніка-
селекціонера.
З серпня 2000 року приступив до виконання обов’язків головного зоотехніка
господарства.
01 вересня 2001 року вступив до аспірантури при Інституті свинарства ім.
О. В. Квасницького УААН.
У 2004 році, після закінчення аспірантури приступив до виконання обов’язків
старшого наукового співробітника лабораторії селекції згаданого вище інституту.

З квітня 2007 року працював на посаді завідуючого сектором комп’ютеризації
селекційного процесу.
У березні 2012 року був переведений на посаду провідного наукового
співробітника інституту свинарства і АПВ НААН.
З 2015-го до 2021 року старшим науковим співробітником лабораторії селекції

інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН.

Знання мов

українська, російська - вільно; англійська - читаю і розумію наукові статті, можу говорити

Підвищення кваліфікації

2013 р. – Інститут тваринництва НААН. Підвищення кваліфікації за курсом "Розведення та селекція тварин";

2015 р. – Інститут тваринництва НААН. Підвищення кваліфікації за курсом "Розведення та селекція тварин";

2018 р. – Інститут тваринництва НААН. Підвищення кваліфікації за курсом "Розведення та селекція сільскогосподарських тварин";

2021 р. – Інститут розведення і генетики тварин ім. М. В. Зубця НААН. Підвищення кваліфікації за курсом "Технологія виробництва і переробки продукції тварнинцтва".

2021 -ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Глобинський свинокомплекс», довідка від 08/10/2021 на тему «Практичне ознайомлення з системою та заходами біобезпеки, заходами створення мікроклімату, системою годівлі, системою обліку та менеджменту на репродукторних свинокомплексах та свинокомплексах з дорощування і відгодівлі поросят»

2022 -Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, сертифікат, "Створення унікальних мікропопуляцій молочної худоби", 09.02.2022, 0,07 ECTS (2 години);
НУБіП, свідоцтво про підвищення кваліфікації, "Розвиток інноваційних професійних компетентностей в педагогічній діяльності", 20.04.2022, 2 ECTS (60 годин);
Науково-дослідний інститут Люблінського технологічного парку, сертифікат про міжнародне підвищення кваліфікації, «ІНТЕРАКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ХМАРНІ СЕРВІСИ В ОНЛАЙН НАВЧАННІ: ДОСВІД КРАЇН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНИ», 25.07.2022, 1,5 ECTS (45 годин)

2023 -Шведський університет аграрних наук, сертифікат, «Як написати та опублікувати наукову статтю в міжнародному журналі», 02.02.2023, 1 ECTS (30 годин);
Інститут науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку (Люблін, Польща) та ГО «МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН», сертифікат, 06.02.2023, 1,5 ECTS (45 годин).

Участь у міжнародних проектах

Участь у проекті Sustainable Livestock Production and Animal Welfare

Публікації

78 наукових публікації, у тому числі 2 монографії, 4 авторських свідоцтва. Співавтор чинного ДСТУ 7470:2013.

Список публікацій:

Обов'язки

Гарант ОПП "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва" третього (освітньо-наукового) рівня.

Керівництво аспірантами

Факультети: