Участь ЗВО спеціальності ПУА (СВО Магістр) у регіональному круглому столі

15 березня 2023 року в стінах Полтавського державного університету відбувся регіональний круглий стіл «Просторове планування як інструмент реалізації стратегії сталого розвитку в громадах Полтавської області», який відкрила ректор університету, професор В. І. Аранчій. Круглий стіл об’єднав науковців, практиків, представників державної влади та місцевого самоврядування, які переймаються питаннями розвитку громад на основі використання сучасних методів і технологій управління. Учасники круглого столу дотримуються позиції невідкладного вирішення питання місцевого розвитку, попри продовження воєнних дій на окремих територіях країни, оскільки очікування кращих часів може мати негативні наслідки для усього населення країни.     З доповідями виступили: Сергій Кубах – «Особливості законодавства з просторового планування»; Катерина Рєзнікова – «Комплексний план просторового розвитку територіальних громад»; Денис Судика та Юрій Уткін – «Створення ортофотопланів та цифрових моделей місцевості за допомогою безпілотних літальних апаратів (БпЛА)»; Тамара Лозинська – «Практика стратегічного планування територіальних громад на прикладі Котелевської селищної територіальної громади»; Сергій Ковпак – «Досвід роботи Котелевської територіальної громади з виконання аудиту земельних ділянок на території громади»; представники Роганської та Пісочинської ТГ – «Досвід роботи територіальної громади щодо пілотного проєкту створення комплексного плану просторового розвитку на території громади».      У цьому онлайн-заході також взяли участь здобувачі вищої освіти 1 курсу за ОПП «Зв’язки з громадськістю», які вивчають навчальну дисципліну «Стратегічне планування в діяльності органів влади». Саме зараз вони розпочали вивчати тему «Стратегічне планування в місцевому самоврядуванні», тож отримання інформації безпосередньо від фахівців, які можуть не лише пояснити проблеми місцевого розвитку, а й поділитися практичним досвідом їх розв’язання, є безцінним для формування компетентностей за ОПП. З погляду специфіки ОПП Зв’язки з громадськістю круглий стіл наочно продемонстрував, яким чином має відбуватися об’єднання науки, влади, бізнесу та громадськості навколо найактуальніших питань суспільного розвитку. Ми, науковці ПДАУ, разом із нашими партнерами продемонстрували, яким має бути шлях до згуртованості громад і суспільної злагоди. Сподіваємося, що наші майбутні магістри долучаться до  побудови європейського майбутнього України.