Запозичуємо найкращий досвід і технології, навчаємось, перемагаємо!

12 травня 2023 року у форматі круглого столу відбулося засідання студентського наукового гуртка «Бізнес-інкубатор ідей». Зустріч було присвячено темі можливостей для розвитку інновацій в найближчому майбутньому для підприємців в Україні. Перед студентами виступила керівниця гуртка, доцентка кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної ПДАУ Вороніна Вікторія, яка зазначила, що Україна має всі шанси стати країною, яка генерує інновації, а українські підприємці змогли налагодити бізнес-процеси під час війни, ефективно пройти локдауни та блекаути, перевезти співробітників і перезапустити підприємства в інших регіонах. Багато хто відважився на запуск нових проєктів чи пошук нових ринків, що потребує креативності, мужності, цілеспрямованості та вміння ризикувати. Спікерка наголосила: «…Використовуйте власні ресурси, гранти й створюйте нові сервіси та продукти. У нашій країні дуже багато талановитих новаторів-учених. Я за синергію бізнесу й науки, в цьому я бачу дуже велику перспективу».      Студенти виступили з доповідями, в яких проаналізували загрози й можливості розвитку інноваційної діяльності в Україні та чинники, що його стримують. Гуртківці зазначили, що Україна – чудовий полігон для розвитку й навчання, а також має величезний потенціал для розвитку малого й середнього бізнесу. Вони не розглядають Україну окремо від усього світу в контексті інновацій, а це означає, що для українців відкриті всі знання й технології, якими користується прогресивна частина людства.