Вечір пам’яті «Серця золотий запас», приурочений до 95-ї річниці від дня народження Федора Кузьмича Почерняєва

1 лютого у відділі документів із технічних та природничих наук Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського відбувся вечір пам’яті «Серця золотий запас», приурочений до 95-ї річниці від дня народження Федора Кузьмича Почерняєва (1929-1987) – заслуженого діяча аграрної науки, директора Полтавського науково-дослідного інституту свинарства (1970-1987), відомого вченого-селекціонера в галузі свинарства, професора, лауреата Державної премії УРСР. Ініціаторами проведення заходу стала родина Почерняєвих, співорганізаторами виступили Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського та Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського.
З вітальним словом до учасників зібрання звернулася в. о. директора Полтавської ОУНБ імені І. П. Котляревського Надія Влезько. Завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Шиян представила присутнім виставку із зібрання родини Почерняєвих «Під сузір’ям науки». Наукову спадщину Ф. К. Почерняєва розкрила книжкова виставка-портрет «Федір Почерняєв: життя в ім’я науки», підготовлена завідувачкою відділу документів із технічних та природничих наук Аллою Павленко.

Модератором заходу став доцент Полтавського державного аграрного університету, співавтор книги «Серця золотий запас: штрихи до портрета вченого, організатора аграрної науки Федора Почерняєва» Віктор Самородов. Спогадами про Федора Кузьмича поділилися: Герой України Іван Балюк, академік НААН України Валентин Рибалко, директор Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН Олександр Церенюк, декан факультету технологій тваринництва та продовольства ПДАУ Анатолій Шостя, професор Віталій Нагаєвич. Додаткових штрихів до образу Федора Кузьмича Почерняєва додали виступи членів родини: доньки – професорки Полтавського державного медичного університету Вікторії Федорівни Почерняєвої та сина – старшого наукового співробітника Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН Костянтина Федоровича Почерняєва.