У ПДАУ відбувся круглий стіл «Розвиток кадрового потенціалу Полтавщини»

 

До участі в засіданні круглого столу були запрошені представники державних органів і служб, територіальних громад, товаровиробників та академічної спільноти. Організатором заходу виступив відділ із забезпечення освіти дорослих та інноваційного розвитку.

 

Відкриваючи захід, в.о. ректора Полтавського державного аграрного університету Валентина Аранчій наголосила на актуальності проблеми кадрового забезпечення у воєнний час і зазначила, що заклад вищої освіти має всі необхідні можливості й готовий у повному обсязі надавати якісні послуги аграрному сектору області. 

 

Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва зазначила, що відновлення кадрового потенціалу – це відповідальне завдання, поставлене Президентом України. Адже нині не вистачає ні спеціалістів з вищою освітою, ні тих, хто безпосередньо працює в полі. Тому держава дає фінансові ресурси для безплатного навчання громадян на підставі спеціального документа –ваучера. Це насамперед стосується осіб віком старше 45 років, звільнених з військової служби учасників АТО/ООС і внутрішньо переміщених осіб. Для отримання ваучера людині необхідно звернутися до будь-якого центру зайнятості та надати необхідний пакет документів.

 

У рамках співпраці Полтавського державного аграрного університету та Полтавського обласного центру зайнятості можна пройти підвищення кваліфікації та здобуття вищої освіти на базі ПДАУ за спеціальностями 211 Ветеринарна медицина, 201 Агрономія, 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, 181 Харчові технології, а також професійно-технічне навчання кваліфікованих працівників з професії 8331 Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії А1, А2, В1).

 

Процесу підготовки кадрів сприятиме Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці на чолі з Олександром Розумним.

 

Під час круглого столу було урочисто підписано договори про співпрацю між ПДАУ, Полтавським обласним центром зайнятості та Північно-Східним міжрегіональним управлінням Держпраці. 

 

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов підтвердив, що ситуація в аграрному секторі дійсно складна і негативно впливає на організаційні процеси. Наразі бракує 1300 механізаторів,тож посівна кампанія може затягнутися. Без Полтавського державного аграрного університету – загальновизнаного флагмана підготовки висококваліфікованих спеціалістів і робітників –розв’язати цю проблему неможливо.

 

Підтримку цього важливого напряму роботи висловив і Департамент освіти і науки Полтавської ОВА, представлений на засіданні начальником профільного відділу Валентиною Франчук.

 

Керівники ГО «Полтавська обласна Асоціація фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної сотні Віктора Чміленка» Василь Бурлака та об’єднання «Рада сільськогосподарських виробників Полтавської області» Іван Кочерга відзначили велику зацікавленість господарств у підготовці нових кадрів. Вони порушили низку практичних питань, які потрібно уважно розглянути й вирішити. 

 

До речі, вшановуючи плідну працю Василя Бурлаки та з нагоди його 65-річчя, відомому аграрію вручили Почесну грамоту ПДАУ.
 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 

Діяльність: