У ПДАУ відбулися форум і виставка-ярмарок виробників аграрної продукції

28 лютого 2024 року Полтавський державний аграрний університет укотре став майданчиком для масштабного заходу, присвяченого питанню гармонійної взаємодії бізнесу та держави в аграрному секторі. Форум "Вплив аграрного бізнесу на розвиток сільських громад" зібрав представників обласної влади, місцевих виробників і науковців. Ця непересічна подія сприяла розкриттю можливостей взаємовигідного партнерства аграрного бізнесу, суспільства та держави, надала змогу ознайомитися з різними моделями роботи аграрних підприємств щодо реалізації корпоративної соціальної відповідальності, яка забезпечує гідні умови життя сільського населення, зменшує трудову міграцію, сприяє раціональному використанню природних ресурсів і соціальному розвитку.

Форум організовано зусиллями факультету технологій тваринництва та продовольства, навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології, інженерно-технологічного факультету, навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій і факультету ветеринарної медицини ПДАУ за підтримки Полтавської обласної військової адміністрації. Партнерами заходу стали компанія КERNEL, агропромисловий холдинг «Астарта-Київ», ПАФ «Україна», ТОВ НВП «Інтерагросервіс», СП ТОВ «Нива Переяславщини», підприємство "Екосад", ФОП "Барда", ТОВ "Агрофірма "Маяк", ДП "Дослідне господарство імені Декабристів" Інституту продовольчих ресурсів НААН України.

На відкриття форуму завітали заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Володимир Когут, начальник Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов, керівники та представники підприємств-партнерів форуму, керівники навчально-наукових підрозділів і викладачі нашого Університету.

Ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич відзначив важливість партнерства аграрного бізнесу та влади, а також необхідність якісного науково-педагогічного супроводу, зокрема підготовки висококваліфікованих фахівців галузі, у чому наш Університет, беззаперечно, досягнув успіху.
Про значний потенціал факультету технологій тваринництва та продовольства ПДАУ щодо задоволення кадрових потреб аграрного ринку розповів декан цього підрозділу Анатолій Шостя. На важливості створення та підтримки корпоративної соціальної відповідальності наголосила завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій професорка Тамара Лозинська.

Окрім чудових виступів та обміну думками між керівництвом області та представниками аграрних підприємств, гості Полтавського державного аграрного університету дегустували вкрай смачні плоди праці партнерів форуму, чиї виробництва були представлені на виставці-ярмарку, розташованій у холі четвертого навчального корпусу.

Після пленарного засідання відбулися чотири панельні дискусії за темами "Аграрний бізнес: виробництво, зберігання і переробка зерна", "Аграрний бізнес: виробництво і переробка продукції тваринництва", "Аграрний бізнес і організація ветеринарного забезпечення підприємств", "Аграрний бізнес і технологічний інжиніринг".

Насичений день форуму закінчився підбиттям його підсумків  та окресленням найважливіших завдань щодо інтеграції аграрного бізнесу, обласної влади та місцевих громад, зокрема завдяки допомозі науковців Полтавського державного аграрного університету у питаннях кадрового забезпечення підприємств.