У ПДАУ пройшла виставка Від роду до роду (старовинна та сучасна вишивка)

Народний музей історії Полтавського державного аграрного університету регулярно стає місцем проведення тематичних заходів, виставок, творчих зустрічей. Сьогодні, 18 жовтня, відбулось відкриття виставки робіт "Від роду до роду", яку організувала завідувачка кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О. В. Квасницького докторка сільськогосподарських наук, академік Національної академії наук вищої освіти України Світлана Усенко.
Виставка поєднала роботи, які уособлюють творчий доробок родин Усенко та Шості з Кобеляцького, Новосанжарського та Решетилівського районів Полтавської області. Гості змогли побачити вишиті картини, сорочки, скатертини, зроблені трьома поколіннями майстринь, різноманітність технік і видів вишивки. Усі ці рукотворні речі є надбанням і скарбом родин, що зберігаються для прийдешніх поколінь. Берегиням роду вдалося  не тільки зберегти стародавні рушники, сорочки, підзори, картини, а й передати нащадкам секрети майстерності їх створення. Світлана Усенко також захоплюється вишивкою, тож на виставці були представлені і її особисті роботи.
Директорка музею Наталія Локес відзначила, що українські жінки захоплювалися вишивкою з давніших часів, і цей вид народного декоративного мистецтва не втратив своєї актуальності й сьогодні.
Естетичне задоволення присутніх підсилив  музичний супровід, який гармонійно доповнив виступ нашої талановитої колеги-майстрині.
Виставка триватиме з 18 жовтня до 8 листопада.