Реалізація проєкту «Happy ANIMals for Sustainable Production And Consumption»

З вересня 2021 року до лютого 2023 року Полтавський державний аграрний університет у складі наукового консорціуму реалізовуватиме проєкт «Happy ANIMals for Sustainable Production And Consumption» (Щасливі тварини для сталого виробництва та споживання). Грантове фінансування для реалізації проєкту надає Шведський інститут (SI).
Науковий консорціум складається із таких представників:
• Шведського університету сільськогосподарських наук,
• Литовського університету охорони здоров'я,
• Естонського університету природничих наук,
• Латвійського університету сільського господарства,
• Національного університету біоресурсів і природокористування України,
• Полтавського державного аграрного університету,
• Хазарського університету (Баку).
Цілями проєкту «Щасливі тварини для сталого виробництва та споживання» є:
• розширення та поглиблення співпраці з країнами Балтійського регіону (Латвією, Литвою та Естонією), а також Україною та Азербайджаном;
• об’єднання регіонів через спільні дії в межах важливої сфери благополуччя тварин;
• подальше просування благополуччя тварин у Швеції та країнах-партнерах;
• вивчення поточної ситуації в країнах-партнерах щодо благополуччя тварин і визначення проблем, які потрібно розв’язати;
• підготувати спільну заявку для проєкту в межах рамкової програми ЄС Horizon Europe з метою вивчення локальних альтернатив, аби покращити добробут тварин.
Перше онлайн-засідання учасників проєкту HAnimSPAC відбувалося протягом 13–14 жовтня 2021 року за допомогою сервісу платформи ZOOM. Презентацію Полтавського державного аграрного університету зробили Олег ГОРБ, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи, Анатолій ШОСТЯ, декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, Оксана КРАВЧЕНКО, професорка кафедри технологій дрібного тваринництва, Тетяна КАПІТАЛОВА, начальниця відділу міжнародних зв’язків. Наступна зустріч виконавців проєкту запланована на грудень цього року.