Неформальна освіта з публічного управління та адміністрування

"Як стати впливовим у своїй громаді та зробити її успішною" – під таким гучним тематичним гаслом у прямому етері 30–31 березня 2021 року пройшов онлайн-вебінар. Ольга Ситник, спікерка заходу, ексдепутатка обласної ради, засновниця Школи місцевої політики, наголосила: «Якщо в найближчий час територіальні громади не зможуть збільшити свою дохідну частину, вони перестануть працювати». На реальних прикладах розглянула, як вирішити найболючіше питання територіальних громад – збільшення дохідної частини бюджетів.

Захід відвідали понад 100 осіб (депутати місцевих рад, голови сільських, селищних рад, старости територіальних громад, громадські активісти, освітяни й ін.).

Учасники онлайн-навчання – Ольга Мирна, доцентка кафедри публічного управління та адміністрування, та Ірина Різник, здобувачка вищої освіти ступеня доктор філософії за ОНП «Публічне управління та адміністрування», поповнили скарбничку професійних компетентностей з питань прозорості роботи місцевих рад, корупційних схем, роботи комунальних підприємств, контролю за бюджетом і фінансами, додатково розвинули hard та soft skills.

Теоретична частина першого дня:

• Що потрібно знати громадському активісту та депутату для ефективної роботи?;
  • нинішній стан місцевого самоврядування;
  • організація прозорої роботи ради;
  • основні точки впливу на місцеву політику;
  • основні точки розвитку місцевих громад;
  • розподіл бюджету;
  • інструменти контролю бюджету;
  • інструменти контролю фінансів громади;
  • презентація Школи місцевої політики;
  • сплата місцевих податків;
  • контроль за роботою комунальних підприємств;
  • призначення керівників комунальних підприємств і закладів.

31 березня 2021 року на практиці вивчали:

• Як збільшити надходження до бюджету громади у кілька разів?
  • Як виявити, хто та скільки не сплачує податків до бюджету громади?
  • Які інструменти впливу на місцеву політику є в голів громад, старост, депутатів, громадських активістів та журналістів?
  • Як правильно аналізувати  надходження податків до бюджету громади на конкретному прикладі?
  • Як виявити, з чого недоотримує податки громада?
  • Як створити дохідний бюджет громади?
  • Кейси збільшення бюджетів громад у 3, 5 та 10 разів.
  • Інструменти впливу на дохідну частину бюджету для активістів, старост, депутатів і голів громад.

Спілкування з учасниками вебінару відбувалось у форматі запитання –відповідь.

Аудиторія:

Діяльність: