Науковий гурток – «ІНЖЕНЕРІЯ МЕХАТРОННИХ СИСТЕМ»

Для організації наукової роботи здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Галузеве машинобудування» та з метою залучення обдарованої молоді до наукової роботи у галузі механічної інженерії під керівництвом завідувача кафедри галузевого машинобудування канд. техн. наук, доцента Яхіна Сергія та за участі канд. техн. наук, доцента Попова Станіслава на інженерно-технологічному факультеті функціонує науковий гурток «Інженерія мехатронних систем».

Основними завданнями наукового гуртка є: дослідження актуальних питань галузевого машинобудування у контексті виробництва машин та обладнання сільськогосподарського виробництва; впровадження у навчальний процес нових форм співпраці із підприємствами, установами, організаціями, що пов’язані із сільськогосподарським машинобудуванням та виробництвом; залучення здобувачів вищої освіти до публікаційної активності (тези доповідей конференцій, статті, патенти на винаходи та корисні моделі) та участі в наукових конференціях, конкурсах, інших профільних заходах різних рівнів; сприяння формуванню навичок дослідника і творчої особистості здобувачів вищої освіти.

Наразі учасниками наукового гуртка є здобувачі вищої освіти 1 – 4 курсів випускової спеціальності кафедри. З-поміж найбільш активних учасників необхідно відмітити Тетяну Франк, Олександра Дем’янова, Олександра Чорнобривого, Олександра Сидорчука, Дмитра Півня.

Відвідувати засідання наукового гуртка «Інженерія мехатронних систем» можуть усі бажаючі. Головне, щоб учасники мали прагнення до творчої діяльності.

Ураховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, протягом навчального року засідання гуртка відбуваються із застосуванням змішаного навчання, зокрема відеоконференцій ZOOM, за темами: «Підвищення абразивної стійкості опори ковзання змішувача для приготування кормів», «Дослідження накочування шийок малонавантажених валів сільськогосподарської техніки», «Розробка діючої моделі рядного шестициліндрового двигуна внутрішнього згоряння».

У вересні – грудні 2020 року учасники наукового гуртка брали активну участь у таких заходах, як X Міжнародна науково-практична конференція «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем» (23 – 24 вересня 2020 р., м. Чернігів, Національний університет «Чернігівська політехніка»); ІІ Всеукраїнська науково-технічна конференція «Інноваційні технології розвитку машинобудування та ефективного функціонування транспортних систем» (9 – 11 листопада 2020 р., м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування); ІІ Всеукраїнська інтернет-конференція «Технічні науки в Україні: сучасні тенденції розвитку» (19 – 20 листопада 2020 р., м. Ізмаїл, Державний університет інфраструктури та технологій); зустріч із головним технологом ПРАТ «Завод ”Лтава“» Людмилою Головко (26 листопада 2020 р., м. Полтава, Полтавський державний аграрний університет); IV Всеукраїнська науково-технічна конференція «Створення, експлуатація і ремонт автомобільного транспорту та будівельної техніки» (26 листопада 2020 р., м. Полтава, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»); Міжнародна науково-практична конференція «Автомобільний транспорт в аграрному секторі: проектування, дизайн та технологічна експлуатація» (8 грудня 2020 р., м. Харків, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка).

За матеріалами кафедри

галузевого машинобудування