Чергове виїзне засідання кафедри рослинництва

23 червня 2021 року на дослідному полі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М. І. Вавилова (с. Степне) відбулося виїзне засідання кафедри рослинництва факультету агротехнологій та екології Полтавського державного аграрного університету. Співпраця із цим стейкхолдером відбувається у межах договору про наукове співробітництво, організацію взаємовідносин і забезпечення проведення науково-дослідних робіт зі здобувачами вищої освіти.

Слід відзначити, що Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М. І. Вавилова є найстарішою науково-дослідною установою сільськогосподарського спрямування в Україні, яка була заснована в листопаді 1884 року як Полтавське дослідне поле Полтавського товариства сільського господарства.

Під час цього заходу викладачі кафедри рослинництва ознайомились із демонстраційними полігонами, на яких представлені 5 сортів жита озимого, 4 сорти ячменю озимого та 72 сорти пшениці озимої провідних науково-дослідних установ системи НААН, зокрема 10 сортів селекції Полтавського державного аграрного університету. На полігоні ярих зернових культур (пшениці твердої і м’якої, ячменю, тритикале) налічується 21 сучасний сорт. Працівники кафедри оцінили стан рослин, проаналізували процес формування зерна, зробили попередній прогноз щодо продуктивності різних сортів відповідних культур.

Пояснення на демонстраційних дослідах надали працівники дослідної станції, зокрема завідувач відділу наукових досліджень з питань землеробства і кормовиробництва канд. с.-г. наук Лень О. І. та завідувач лабораторії кормовиробництва та інтегрованого захисту рослин канд. с.-г. наук Тоцький В. М.

Корисною інформацією також поділився і завідувач кафедри рослинництва д-р с.-г. наук Гангур В. В.

Значний інтерес викладачів кафедри викликали короткострокові та тривалі стаціонарні польові досліди, в яких розробляється система удобрення сільськогосподарських культур у сівозмінах із короткою ротацією, вивчається ефективність мінімалізованих систем основного обробітку ґрунту, сівозміни із різним ступенем насичення їх комерційно привабливими культурами, які можуть бути впроваджені на сучасних сільськогосподарських підприємствах різних форм власності.

Цікавими для викладачів виявились і досліди із беззмінними посівами кукурудзи та пшениці озимої (проводяться із 1964 року).

Значення різних нішових культур, величезний попит на ринку на їх продукцію, а також збільшення їх продуктивності – це досить важливі й актуальні питання, які турбують виробництво останнє десятиріччя. Тому для співробітників кафедри цікавим було ознайомлення із особливостями технології вирощування нуту, чини й сочевиці та впливу змін клімату на ріст і розвиток рослин.

Загалом викладачі кафедри рослинництва отримали гарні враження і величезне задоволення від поїздки.

Щиро вдячні директору Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М. І. Вавилова канд. с.-г. наук Сокирку М. П. за надану можливість ознайомитись із дослідами, а працівникам установи – за те, що підтримують дослідне поле у показовому стані.

Аудиторія:

Діяльність: