Викладачі в адміністративному центрі Лютенської об’єднаної територіальної громади с. Лютенька

2 грудня 2021 р. з виїзним семінаром в адміністративному центрі Лютенської об’єднаної територіальної громади с. Лютенька побувала група викладачів кафедри Полтавської обласної громадської організації «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба», що діє при Полтавському державному аграрному університеті. У надзвичайно дружній та конструктивній атмосфері доповідачі і представники різних сфер діяльності громади обговорювали нагальні питання діяльності ОТГ з основних правових аспектів та напрямків застосування сучасних інформаційних систем, цифрових і смарт-технологій.

З питань врегулювання відносин власності на землю в межах територіальних громад виступили доценти кафедри підприємництва і права ПДАУ Павло Швиденко і Олександр Сень. Розглядали міні-кейси, знаходили на прикладах шляхи розв’язання численних правових колізій, показували нові аспекти огляду повсякденних проблем.

Про широкі можливості здійснення аудиту земельних ділянок та обробки великих потоків даних і юридично значимих документів на платформі Кадастр. UA для землевпрорядників, адміністраторів і всіх зацікавлених осіб розповів Юрій Уткін. Як завжди, на матеріалах конкретної громади для наочності оцифровуються дані про земельні ділянки саме цієї громади, що максимально наближає наявний інструментарій до потреб користувача і викликає надзвичайно активне і емоційне сприйняття інформації.

Продовженням теми автоматизації обробки великих даних та подальшої аналітики стала презентаційна доповідь про можливості та контури програмного комплексу «Універсал 7» професорки кафедри інформаційних систем та технологій ПДАУ Олени Копішинської . В доступній формі та на численних прикладах доповідачка розкрила сутність облікових процесів у середовищі цієї програми, можливості її інтеграції з наявним програмним забезпеченням типу Меdoc та тим самим Кадастр. UA. Розповіла, з чого починати і де проходять тренінги в ПДАУ.

Щодо впровадження смарт-технологій, то доповідач Ігор Слюсар, доцент кафедри ІСТ, зустрів розуміння й готовність запроваджувати комплексні рішення цих найсучасніших технологій з перших кроків реалізації стратегії громади. Всі перспективи здатен розвивати центр Індустрія 4.0, про який розповідав йог директор Володимир Муравльов.

Присутні були детально ознайомлені із діяльністю кафедри в рамках підготовки фахівців за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології рівней вищої освіти бакалавр і магістр. Було підкреслено, що кафедра здійснює підготовку спеціалістів у тісній співпраці із замовниками. В ході обговорення визначено основні шляхи із співпраці щодо залучення майбутніх абітурієнтів до навчання в університеті.