Вступникам з тимчасово окупованих територій

Якщо ви проживаєте на тимчасово окупованих територіях або переселилися з них, є дві траєкторії вступу до Полтавського державного аграрного університету. Їх вибір залежить від того, коли саме ви переселилися на підконтрольні Україні території, які маєте документи про освіту (ким видані), чи складали ЗНО чи НМТ. Спрощена процедура вступу здійснюється через освітні центри "Крим - Україна" та "Донбас - Україна". Деталі за посиланням.

Вступники з тимчасово окупованих територій відносяться до квоти-2.

Квота-2 – визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (10 %), яка може бути використана для прийому вступників на основі ПЗСО та НРК5, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованих територіях, або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій (територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) станом на 01 липня 2024 року, або тимчасова окупація яких Російською Федерацією завершилась після 01 січня 2024 року і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї в календарний рік вступу.

Термін «тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія)», вжито у значенні, наведеному в Законі України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Поняття «території активних бойових дій», «території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» та «території можливих бойових дій» вживаються у значеннях, наведених у постанові Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

Особливості вступу осіб з тимчасово окупованих терторій також містяться у розділі VІІІ "Спеціальні умови участі у вступній кампанії" Правил прийому до Полтавського державного аграрного університету у 2024 році.