Участь членів наукового студентського гуртка «EXPONENTA» у роботі наукової онлайн-конференції здобувачів вищої освіти ПДАУ

15–16 травня 2023 року в Полтавському державному аграрному університеті відбулася наукова онлайн-конференція здобувачів вищої освіти ступенів бакалавра та магістра ПДАУ за результатами науково-дослідної роботи 2021–2022 років. У цьому заході взяли участь і здобувачі вищої освіти, які є членами наукового студентського гуртка «EXPONENTA»./p>

Під час онлайн-конференції в рамках секції інженерно-технологічного факультету свою доповідь на тему «Моделювання системи управління підсистемами розумного будинку» представив, зокрема, гуртківець Олексій Троневський, здобувач вищої освіти 2 курсу денної форми навчання за спеціальністю 208 Агроінженерія, яку він підготував під науковим керівництвом старшої викладачки кафедри будівництва та професійної освіти Рижкової Т. Ю. У доповіді Олексій презентував власну розробку системи управління «розумним будинком»  — web-сторінку мовою HTML з основними підсистемами будинку та моделювання в графічному середовищі на базі платформи Arduino, крім того, продемонстрував принципи роботи декількох підсистем «розумного будинку».

Не менш цікаву доповідь на тему «Побудова математичної моделі для прогнозування чисельності населення» представив гуртківець Олексій Сльота, здобувач вищої освіти 3 курсу денної форми навчання за спеціальністю 208 Агроінженерія, яку він підготував під науковим керівництвом доцентки кафедри будівництва та професійної освіти Овсієнко Ю. І. Доповідач презентував математичну модель чисельності населення в Україні за статистичними даними за 1990–2022 роки. Аналіз моделі свідчить про зменшення чисельності населення. Для спрощення обчислень і побудови графічних об’єктів юний науковець застосував табличний процесор MS Excel.

Усі учасники конференції представили змістовні презентації результатів власних наукових пошуків, їхні доповіді були актуальними та викликали зацікавленість в аудиторії й активне їх обговорення.

За підсумками роботи конференції планується публікація збірника матеріалів.