На кафедрі будівництва і професійної освіти ПДАУ відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція

24 травня 2023 року у рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти на базі кафедри будівництва і професійної освіти відбулося пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти».

Організатори конференції: Полтавський державний аграрний університет, кафедра будівництва та професійної освіти, Херсонський державний аграрно-економічний університет, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету», ВСП «Лохвицький механіко-технологічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету», ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету», ВСП «Березоворудський фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету», ДНЗ «Гадяцьке вище професійне агарне училище».

Тематичні напрями роботи конференції: методологічні, теоретичні та організаційно-методичні проблеми розвитку професійної освіти; оптимізація освітнього простору в умовах сьогодення; інноваційні технології навчання у процесі професійної підготовки фахівців аграрного профілю; інформатизація освітнього середовища закладів професійної (професійно-технічної) освіти аграрного профілю засобами інформаційно-комунікаційних технологій; тенденції та перспективи розвитку аграрного виробництва, переробки сільськогосподарської продукції та харчових технологій в умовах сьогодення.

У роботі конференції взяли участь заклади вищої освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації: Український державний університет імені Михайла Драгоманова (м. Київ), Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Сумський національний аграрний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права, Херсонський держаний аграрно-економічний університет, Полтавський університет економіки і торгівлі, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Коледжі: ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету», ВСП «Новогайський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного», ВСП «Полтавський політехнічний фаховий коледж НТУ "Харківський політехнічний інститут"», ВСП «Березоворудський фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету», Полтавський фаховий коледж підприємництва і ресторанного бізнесу, кілька шкіл і Державний навчальний заклад «Гадяцьке вище професійне аграрне училище». Всього понад 120 учасників.

Модератори конференції: Антонець Анатолій Вікторович, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету, гарант освітньо-професійної програми Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології), голова засідання; Овсієнко Юлія Іванівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету, заступниця голови засідання.

З вітальним словом виступила Біловод Олександра Іванівна, кандидатка технічних наук, доцентка, декан інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету.

Свої доповіді представили:

Плачинда Тетяна Степанівна, докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри професійної освіти Херсонського державного аграрно-економічного університету, «Здоровʼязбережувальне освітнє середовище у контексті професійної підготовки майбутніх фахівців аграрно-економічного профілю»;

Кононец Наталія Василівна, докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету», «Підготовка студентів освітньо-професійної програми «Інформаційна діяльність підприємства» до виробничої практики на базі ТОВ "Епіцентр К"»;

Оніпко Валентина Володимирівна, докторка педагогічних наук, професорка,  професорка кафедри будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету, «Формування громадянської компетентності майбутніх викладачів професійної освіти»;

Ольховська Олена Володимирівна, кандидатка фізико-математичних наук, завідувачка кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Полтавського університету економіки і торгівлі, «Дистанційні технології навчання в ПУЕТ як засіб упровадження сучасних тенденцій підготовки фахівців»;

Канівець Ірина Михайлівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету, «Упровадження авторського додатка для навчання роботи із мікрометром на дистанційних лабораторних роботах»;

Прілєпо Наталія Володимирівна, старша викладачка кафедри механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету, «How to stay relevant? Stay digital».

Слід відмітити дружню атмосферу, що панувала під час конференції. Учасники конфекції активно ставили запитання спікерам і брали участь в обговоренні виступів.

Кафедра будівництва та професійної освіти інженерно-технологічного факультету ПДАУ висловлює щиру подяку всім учасниками конференції!