Група викладачів в адміністративному центрі Краснолуцької об’єднаної територіальної громади

2 грудня 2021 р. в адміністративному центрі Краснолуцької об’єднаної територіальної громади група викладачів кафедри Полтавської обласної громадської організації «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба», що діє при Полтавському державному аграрному університеті, провела науково- практичний семінар. Представники різних сфер діяльності ОТГ разом із викладачами обговорювали актуальні питання діяльності ОТГ, що стосуються правових аспектів управління ринком землі та напрямків застосування сучасних інформаційних систем, цифрових технологій в контексті розвитку Індустрії 4.0.

Про врегулювання відносин власності на землю в межах територіальних громад виступили з доповідями доценти кафедри підприємництва і права ПДАУ Павло Швиденко і Олександр Сень. Провели міні-тренінг з пошуків конструктивних шляхів розв’язання численних правових колізій, обговорювали особливості земельної реформи.

Юрій Уткін, завідувач кафедри інформаційних систем та технологій ПДАУ розповів про широкі можливості здійснення аудиту земельних ділянок та обробки великих потоків даних і юридично значимих документів на платформі Кадастр. UA, розкрив особливі сторони цієї програми у порівнянні з іншими існуючими на ринку України для землевпорядників, адміністраторів і всіх зацікавлених осіб. Приклади розглядалися на матеріалах конкретної громади, що викликало неабияке зацікавлене сприйняття.

Тему організації єдиного цифрового простору,  автоматизації обробки даних та подальшої аналітики на платформі програмного комплексу «Універсал 7» розкрила професорка кафедри інформаційних систем та технологій ПДАУ Олена Копішинська. На прикладах з досвіду впровадження системи на інших підприємствах і в ОТГ доповідачка розкрила сутність облікових процесів у середовищі цієї програми, можливості її інтеграції з наявним програмним забезпеченням типу інших класів.

Ігор Слюсар, доцент кафедри ІСТ розширив тематику впровадження інформаційних технологій і розповів про комплексний підхід до створення «Розумних громад».

Підсумував ідеї перспективного розвитку громади, напрямки проєктів Володимир Муравльов з презентацією роботи нещодавно утвореного в ПДАУ центру «Індустрія 4.0.»

Присутні були детально ознайомлені із діяльністю кафедри в рамках підготовки фахівців за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології рівней вищої освіти бакалавр і магістр. Було підкреслено, що кафедра здійснює підготовку спеціалістів у тісній співпраці із замовниками. В ході обговорення визначено основні шляхи із співпраці щодо залучення майбутніх абітурієнтів до навчання в університеті.