Дистанційне навчання у вищій школі: опитування для удосконалення

Дистанційне навчання – це форма навчання, що базується на використанні широкого спектра традиційних і нових інформаційних технологій та їхніх технічних засобів, які залучаються для доставки навчального матеріалу, його самостійного вивчення, організації діалогового обміну між викладачем і здобувачем освіти; це навчання на відстані, яке здійснюється за допомогою сучасних комп’ютерних і телекомунікаційних технологій у реальному часі або асинхронно.

Популярність дистанційної освіти, що в останні роки різко зросла, викликана вимогами часу. Тому представники психологічної служби у листопаді 2020 року провели опитування серед здобувачів вищої освіти спеціальності «Менеджмент» щодо шляхів і засобів удосконалення дистанційної освіти в університеті.

Опитування показало, що основним для якісної дистанційної освіти, на думку здобувачів вищої освіти, є висока мотивація до навчання, розвиток практичних умінь і навичок роботи з комп’ютерною технікою, удосконалення впровадження інформаційних технологій і засобів навчання викладачами ЗВО, раціональна організація часу та освітнього процесу.