Опара Надія Миколаївна

Фото, посада, контакти

Кафедра: 

Механічної та електричної інженерії

Посада: 

професор кафедри

Науковий ступінь: 

кандидат сільськогосподарських наук

Вчені звання: 

доцент

Контактна інформація: 

вул. Сковороди 1/3, м. Полтава, 36003,

навчальний корпус №3, 1-й поверх, каб. № 343А

Інженерно-технологічний факультет,

тел. (0532) 56-96-87

e-mail: nadiia.opara@pdaa.edu.ua

Ідентифікатори науковця:

Опара Надія Миколаївна народилася 26 березня 1969 р. м. Полтава.

У 1989р. закінчила  медсестринське відділення Полтавського медичного училища. У 1999р. з відзнакою закінчила Українську медичну стоматологічну академію. З 2000р. по 2004 р. працювала викладачем фармакології Полтавського базового медичного коледжу.

З вересня 2004 р. працює в Полтавській державній аграрній академії на посадах асистента, старшого викладача, доцента кафедри біотехнології (патологічної анатомії та патофізіології) факультету ветеринарної медицини.

З 1 вересня 2012 р. переведена на посаду доцента кафедри БЖД інженерно-технологічного факультету. З вересня 2022 року працює на посаді професора кафедри механічної та електричної інженерії. 

Освіта

У 1999 р. з відзнакою закінчила медичний факультет Української медичної стоматологічної академії.
У 2018 році закінчила магістратуру інженерно-технологічного факультету Полтавської державної аграрної академії зі спеціальності "Агроінженерія" з відзнакою, кваліфікація "інженер-дослідник з агроінженерії".
У 2020 році з відзнакою закінчила магістратуру за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування", освітня програма "Зв'язки з громадскістю".

Аспірантура

Закінчила аспірантуру  Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки (м. Київ) за спеціальністю 06.04.01 – історія сільськогосподарських наук за темою "Третьяков С.Ф. (1872-1918) – вчений та організатор сільськогосподарської дослідної справи в агрономії України".

У липні 2012 р. захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук (з історії сільськогосподарських наук).

Досвід роботи

Педагогічний стаж 22 роки.

Знання мов

українська, російська, англійська на розмовному рівні. Сертифікат на рівні В2 з польської мови (10.02.20221 р.).

Підвищення кваліфікації

2017 р. – НУБІП України, ННІ післядипломної освіти,  отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації з Інноваційної спрямованості педагогічної діяльності.
2020 р. – ННІ неперервної освіти і туризму НУБІП України , отримала свідоцтво про підвищеня кваліфікації  з інноваційної  спрямованості педагогічної діяльності. Свідоцтво про підвищення кваліфікації СС 00493706/012457–20 видане 09 жовтня 2020 року.
Тема: «Методичне обґрунтування організації дистанційного навчання студентів з дисципліни «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці»
2021 р. – Здобуття сертифікату, відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти на рівні В2. (CERTYFIKAT ZNAJOMOṤCI JEZYKA POLSKIEGO Nr 000755) м. Lublin. 10.02.2021.
 

Здобутки

Нагороджена грамотами адміністрації і профкому ПДАА.

Відзначена подяками Міністра аграрної політики та продовольства України, департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Нагороджена медаллю «150 років Полтавському товариству сільського господарства».

Дипломант літературно-мистецької премії ім. Володимира Малика в  номінації «Краєзнавство та народна творчість».

Дипломант загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» в номінації «Пошук. Істина. Наука».

Рішенням Президії Національної академії аграрних наук України № 15 від 9.11.2017р. нагороджена пам'ятною ювілейною медаллю "100 років Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН".

Нагороджена Почесними грамотами Полтавської державної аграрної академії та Полтавської обласної ради.

Подяка Національної академії аграрних наук України.

Публікації

Є автором та співавтором понад 316 публікацій, з них 9 книг, 1 подручник з грифом МОН, 3 монографії, 7 патентів України на корисну модель.

Публікації - 2021 рік

Обов'язки

Координатор наукового гуртка здобувачів вищої освіти. 

Член редколегії "Вісник ПДАА".

Член редколегії збірника до 100-річчя ПДАА 

Член дорадчої науково-методичної ради БЖД МОН України.

Заступник керівника Центру історії природознавства Полтавщини ПДАА.

Член Громадської спілки "Полтавське  товариство сільського господарства".

Факультети: