Юридичний відділ

начальник юридичного відділу

ТУР
Марина Андріївна

фахівець уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції

Основним завданням юридичного відділу є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, а також представлення інтересів в судах.

Юридичний відділ - це структурний підрозділ Полтавського державного аграрного університету, який:

• Забезпечує правильне застосування в університеті нормативно-правових актів та інших документів, подає ректору пропозиції щодо вирішення правових питань, пов’язаних з діяльністю Університету.
  • Розробляє та бере участь у розробленні проектів, актів, інших документів з питань діяльності Університету.
  • Проводить юридичну експертизу проектів, актів та інших документів, підготовлених структурними підрозділами університету, погоджує (візує) їх за наявності віз керівників зацікавлених структурних підрозділів або осіб, що їх заміщують. У разі виявлення невідповідності проекту, акту чи іншого документа вимогам законодавства подає зацікавленому структурному підрозділу вмотивовані пропозиції щодо приведення його у відповідальність із законодавством.
  • Проводить разом із структурними підрозділами університету роботу перегляду згідно з її компетенцією актів та інших документів з метою приведення їх у відповідальність із законодавством.
  • Інформує ректора Університету про необхідність вживання заходів для внесення змін до актів та інших документів, визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.
  • Бере участь у  підготовці договорів (контрактів) та здійсненні контролю за їх виконанням, дає правову оцінку проектам таких договорів (контрактів). Проекти договорів (контрактів) погоджуються (візуються) юридичним відділом за наявності віз керівників зацікавлених структурних підрозділів або осіб, що їх заміщують.
  • Бере участь у забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів університету в разі невиконання чи неналежного виконання договірних зобов’язань.
  • Здійснює контроль за дотриманням структурними підрозділами встановленого в Університеті порядку пред’явлення і розгляду претензій.
  • Організовує претензійну та позовну роботу, проводить аналіз її результатів.
  • Сприяє своєчасному вживанню заходів до усунення порушень, зазначених у документах прокурорського реагування, судових рішеннях, відповідних документах правоохоронних і контролюючих органів.