Участь науково-педагогічних працівників у серії вебінарів Державної науково-технічної бібліотеки України

Протягом 29 вересня – 4 жовтня 2021 року науково-педагогічні працівники та здобувачі ступеня вищої освіти доктор філософії Полтавського державного аграрного університету брали участь у серії вебінарів Державної науково-технічної бібліотеки України (ДНТБ України), організованій за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID, і майстер-класі на тему «Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців».
Вебінари присвячені таким питанням:
- використання постійних ідентифікаторів ORCID для ідентифікації науковців та установ, поєднання та покращення відшукуваності наукового доробку;
- переваги використання установами відкритих інструментів, які пропонують ORCID для покращення дослідницької інфраструктури, а також взаємозв’язок постійних ідентифікаторів, відкритого доступу та даних FAIR.
Також ішлося про Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS) (Ukrainian Research Information System), оскільки вона пов’язана з постійними ідентифікаторами.
Вебінари відбувалися в онлайні на платформі Zoom і з прямою трансляцією на ютуб каналі ДНТБ України.

Тема 1. Постійні ідентифікатори та переваги їх використання для дослідників, установ та дослідницької інфраструктури. Про проєкт створення Національної електронної науково-інформаційної системи URIS (Ukrainian Research Information System). Переваги використання ORCID для науковців та установ.
29 вересня 2021 року, 17:30–18:30 (15 хв обговорення / запитання).
Спікери:
Шона СЕДЛЕР (Shawna Sadler) – менеджерка по роботі з клієнтами ORCID;
Сабіна АУГУНАС – завідувачка відділу наукових і науково-дослідних робіт ДНТБ України;
Наталія КАЛЮЖНА – старша наукова співробітниця відділу наукових і науково-дослідних робіт ДНТБ України;
Сергій ЖАРІНОВ – старший науковий співробітник відділу наукових і науково-дослідних робіт ДНТБ України.

На вебінарі були розглянуті:
- типи постійних ідентифікаторів для різних дослідницьких об’єктів (ORCID, DOI, ROR, PURL, RAiD тощо);
- постійні ідентифікатори та «Відкритий доступ»;
- постійні ідентифікатори та дані FAIR;
- постійні ідентифікатори та оцінка наукових досліджень;
- як постійні ідентифікатори пов’язані з Національною електронною науково- інформаційною системою URIS (Ukrainian Research Information System);
- переваги використання ORCID для науковців та установ.

Тема 2. Початок роботи з профілем науковця в ORCID (майстер-клас)
1 жовтня 2021 р., 11:00–12:00.
Спікерка:
Наталія КАЛЮЖНА – старша наукова співробітниця відділу наукових та науково-дослідних робіт ДНТБ України.

Майстер-клас:
- реєстрація профілю науковця в ORCID;
- підтвердження адреси електронної пошти;
- зміна пароля до профілю;
- налаштування профілю науковця ORCID;
- налаштування видимості профілю в системі ORCID;
- альтернативні облікові записи для входу в Google, Facebook або через Вашу установу;
- як видаляти дублікат, якщо випадково зареєстрували декілька профілів в ORCID.

Тема 3. Інтеграція наукових робіт дослідника в ORCID (майстер-клас)
4 жовтня 2021 року, 11:00–12:00 (15 хв обговорення / запитання).
Спікер: Сабіна АУГУНАС – завідувачка відділу наукових і науково-дослідних робіт ДНТБ України.
Майстер-клас:

- додавання статей із використанням постійних ідентифікаторів;
- додавання статей у свій обліковий запис ORCID;
- додавання статей прямим імпортом з інших систем;
- імпорт та експорт статей із файлу BibTeX;
- проблеми з BibTeX та їх усунення;
- додавання статей власноруч;
- групування кількох версій однієї та тієї ж статті разом;
- редагування статей;
- довірені сторони в ORCID;
- експертна оцінка в ORCID;
- як додати членство або послугу у свій обліковий запис ORCID.

Діяльність: