Співпраця Полтавського державного аграрного університету з Вільнюським технічним університетом імені Гедимінаса (VILNIUS TECH) виходить на новий рівень, відкриваючи можливості для якісної підготовки фахівців будівельної галузі. Протягом літа 2025 року відбулося онлайн-обговорення у ZOOM, присвячене рецензуванню освітніх програм «Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів» і «Сільськогосподарське будівництво», розроблених ПДАУ.
У зустрічі взяли участь провідні фахівці обох університетів. Литовську сторону представляли професорка Джігіта Нагроцкене, завідувачка кафедри будівельних матеріалів та пожежної безпеки VILNIUS TECH, і професорка Рамуне Жураускене, відома експертка у сфері будівельної освіти. Від Полтавського державного аграрного університету до дискусії долучилися завідувач кафедри будівництва та професійної освіти Сергій Яхін, професор Володимир Шульгін, доценти Володимир Муравльов, Наталія Попович, Олександр Петраш і Сергій Біда.
Під час зустрічі було детально обговорено структуру та зміст навчальних планів, логіку формування результатів навчання та ключових компетентностей. Особливу увагу було приділено питанням поєднання теоретичної та практичної складових підготовки, а також важливості залучення стейкхолдерів до розроблення та реалізації освітніх програм.
Окремим блоком було розглянуто перспективи міжнародної співпраці. Учасники зустрічі зосередилися на можливостях академічної мобільності для студентів і викладачів, організації міжнародних стажувань на профільних підприємствах і залученні студентів до реальних науково-дослідних проєктів. Дискусія також торкнулася розвитку компетенцій у сфері інноваційних будівельних матеріалів, зокрема ґрунтоцементів з використанням нанодобавок.
Литовські колеги високо оцінили практичну спрямованість програм, їх тісний зв'язок з виробництвом і сучасний підхід до організації лабораторної підготовки.
За підсумками зустрічі було
• досягнуто домовленостей щодо підготовки офіційного відгуку-рецензії на освітні програми;
• погоджено участь викладачів ПДАУ в короткотермінових стажуваннях на базі VILNIUS TECH;
• заплановано підготовку спільних наукових публікацій;
• ініційовано міжуніверситетський науково-освітній проєкт у галузі сталого будівництва.
Співпраця з VILNIUS TECH відкриває нові можливості для Полтавського державного аграрного університету, сприяє розвитку міжнародної компоненти в освітніх програмах і формуванню конкурентоспроможних фахівців, що відповідають потребам сучасного ринку праці.




