Всеукраїнський онлайн-форум «Лідери освітніх змін»

16 грудня 2021 року відбувся Всеукраїнський онлайн-форум «Лідери освітніх змін», у якому взяли участь викладачі кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету Н. М. Сизоненко, Л. Г. Матвієнко, Я. М. Тагільцева.
Форум організували освітня платформа «4 PEOPLE», ВГО «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій», факультет івент-менеджменту, фешн і шоу-бізнесу КНУКіМ і кафедра комп’ютерних наук КНУКіМ.

Метою проведення форуму було обговорення викликів у професійній управлінській діяльності представників освітнього середовища, обмін досвідом щодо впровадження успішних кейсів із розвитку університетів як лідерів освітніх змін, сприяння формуванню лідерських якостей і підвищенню управлінських компетентностей освітян.
У форумі брали участь представники освітнього середовища, зокрема педагогічні, наукові та науково-педагогічні працівники, представники бізнес- структур, державні службовці. Спікерами форуму були керівники провідних навчальних закладів України.

Викладачі кафедри брали участь в обговоренні секційних засідань із різних кейсів:
- особливості лідерства в сучасних умовах, ключові компетентності лідера в умовах пандемії;
- профіль лідерської компетентності викладача, розвиток управлінської компетентності лідерів закладів освіти, інсайти лідерства;
- роль Університетів у розвитку лідерського потенціалу суспільства, створення умов для розвитку лідерства у ЗВО України, лідерство в контексті вищої освіти.
Cтpaтeгiя peфopмyвaння вищoï ocвiти Укpaïни вiдoбpaжaє вiдпoвiдні нaмipи дepжaвнoï пoлiтики: пoлiпшувати якіcть вищoï ocвiти, якa мaє вiдпoвiдaти peкoмeндaцiям icтaндapтaм євpoпeйcькoгo пpocтopy вищoï ocвiти, та вpaxoвyвaти кpaщi cвiтoвi практики. Ефeктивнe тa cильнe лiдepcтвo є нeoбxiднoю cклaдoвoю cyчacнoгo ocвiтньoгo i пpoфeciйнoгo cepeдoвищa.
Участь у форумі «Лідери освітніх змін» дозволила викладачам кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін поглибити лідерські компетенції як складову soft skills. Лідерство – це нова якість управління людськими ресурсами у галузі освіти. Профілі компетенцій лідерства сприяють розвитку сучасної культури управління в роботі очільника освітнього закладу, керівника підрозділу чи викладача, реалізації нових принципів освітнього середовища закладу вищої освіти.
За результатами роботи форуму викладачі кафедри отримали сертифікати про участь у форумі та про підвищення кваліфікації (6 год).