Відбулося засідання вченої ради ПДАУ

Засідання вченої ради університету провела її голова професор Валентина Аранчій. Учасники підбили підсумки конкурсу «Кращий молодий науковець року» за 2022 рік (доповідач — голова Ради молодих вчених доцент Сергій Ковальчук). Результати засвідчили традиційно високий рівень фахової підготовки у закладі. Переможцю конкурсу Павлу Коломійцю професор Валентина Аранчій вручила грамоту.

Оксану Мокляк (кафедра гуманітарних і соціальних дисциплін) представили до присвоєння вченого звання доцента. Створено та затверджено склад разових спеціалізованих вчених рад із правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертацій здобувачів ступеня доктора філософії зі спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування та 073 Менеджмент.

На вченій раді було затверджено навчальні плани, графіки навчального процесу та доповнення до Положення про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка та додатка до диплома про вищу освіту європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT). Також затверджено до друку рукописи трьох наукових праць.

Полтавський аграрний університет у співпраці з обласним центром зайнятості, профільними структурами Полтавської ОВА та виробниками бере найактивнішу участь у процесі підвищення кваліфікації фахівців. Вони мають розв’язати кадрові проблеми в аграрній сфері Полтавщини. Тож після доповіді заступника голови вченої ради Університету,  першого проректора професора Олександра Галича рада затвердила відповідні програми за напрямами:

• Вирощування овочевої продукції в умовах захищеного ґрунту
  • Ефективне буряківництво
  • Лікарі ветеринарної медицини
  • Особливості вирощування плодових і ягідних культур
  • Присадибне птахівництво
  • Теоретичні та практичні аспекти ефективного рослинництва
  • Технологія борошномельного та круп’яного виробництва
  • Технологія виготовлення хліба та хлібобулочних виробів
  • Технологія зберігання та переробка плодів та овочів
  • Штучне осіменіння у відтворенні сільськогосподарських тварин
  • Якість і фальсифікація харчових продуктів

Також із членами вченої ради ПДАУ зустрівся доктор економічних наук, професор Олег Федірець, який у лавах ЗСУ воює у Бахмуті. Він розповів про справжні приклади героїзму своїх побратимів, зазначив, наскільки цінною є допомога колег, які активно збирають донати для військових на передовій.Члени вченої ради окремо обговорили порядок вшанування пам’яті загиблих випускників Університету від російської агресії.