У ПДАУ запрацювала виставка «Мазепинці — поборники незалежності України»

10 травня 2023 року в бібліотеці  Полтавського державного аграрного університету був презентований виставковий проєкт «Мазепинці – поборники незалежності України», розроблений науковцями Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» і реалізований за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Виставка, присвячена першій українській політичній еміграції початку XVIII століття, привернула увагу студентів і викладачів ПДАУ. На відкриття виставки завітали перший проректор к. е. н., професор Галич О. А., проректор з науково-педагогічної, наукової роботи к. с.-г. н., доцент Горб О. О., проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку д. і. н., професорка Шаравара Т. О.

Директорка ДІКЗ «Поле Полтавської битви» Наталія Білан та її заступниця з наукової роботи Людмила Шендрик наголосили на основних етапах діяльності першої української політичної еміграції. З великим інтересом присутні ознайомилися з основними віхами життя та діяльності видатних українців, поборників незалежності нашої держави, найближчих соратників гетьмана Івана Мазепи — Пилипа Орлика, Андрія Войнаровського, Костя Гордієнка, Григорія Герцика, Федора Мировича, Федора Нахимовського, Клима Довгополого, Дмитра Горленка, Ганни Орлик.

Наприкінці зустрічі проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку Шаравара Т. О. подякувала науковцям заповідника за цікаву розповідь і звернула увагу присутніх на численні міфи навколо постаті гетьмана Івана Мазепи, події Північної війни й Полтавської битви.

Робота виставки в ПДАУ запланована до 12 травня. Гостинно запрошуємо всіх охочих завітати до читального залу ПДАУ!