У ПДАУ відбувся підсумковий захід освітнього проєкту «Базові правила безпеки в цифровому середовищі»

 

Упродовж травня — вересня 2023 року за фінансової підтримки Державного департаменту США, Фонду цивільних досліджень та розвитку США (U.S. Civilian Research & Development Foundation, CRDF Global) в Полтавському державному аграрному університеті було реалізовано освітній проєкт «Базові правила безпеки в цифровому середовищі». Наш Університет став одним із трьох закладів вищої освіти регіону, які взяли участь у цьому проєкті. Студенти мали змогу безкоштовно долучитися до онлайн-навчання з базових питань кібергігієни та отримати після завершення курсу іменний сертифікат.

 

Індикатором успішного завершення проєкту в Університеті став той факт, що понад 300 студентів успішно пройшли онлайн навчання і отримали сертифікати.

 

У підсумковому заході проєкту, який відбувся у форматі круглого столу 7 вересня 2023 року в залі засідань вченої ради ПДАУ, взяли участь близько 50 представників студентського Сенату Університету, студентських рад інститутів і факультетів, а також найактивніші студенти. До заходу також мали змогу приєднатися онлайн усі охочі.

 

На початку зустрічі ректор ПДАУ Олександр Галич наголосив, що сьогодні, зважаючи на стан подій у нашій державі, молоді важливо в умовах війни дотримуватися правил безпеки як у соціальних мережах, так і під час користування месенджерами, електронною поштою, персональними комп’ютерами та різноманітними гаджетами.

 

Далі координатор проєкту від Університету, керівник Центру впровадження Індустрія 4.0 ПДАУ Володимир Муравльов представив присутнім аналітичний звіт за результатами участі студентів у цьому проєкті і зазначив, що у проєкті взяли участь 304 студенти з 9 технічних і 16 нетехнічних спеціальностей. За отриманими результатами 267 з них (87,8 %) відзначили, що курс перевершив їхні очікування або повністю збігся з ними.

 

Студенти визнали найбільш привабливими для себе такі модулі курсу: «Фейкові новини», «Безпека в соціальних мережах», «Основні правила захисту інформації», «Безпечне використання мобільних телефонів».

 

За відгуками студентів про зміст курсу, його застосовність і технічні нюанси роботи на платформі, такі компоненти, як «Контент» (поєднання теорії і практики), «Дизайн» (анімований дизайн модулів), «Ілюстративна історія» (пояснення теорії на прикладі студентської історії), «Аудіоподача» (наявність аудіосупроводу), «Текстова подача» (можливість читати текст аудіоматеріалів), «Інтерактивні тестові завдання після кожного модуля», «Можливість дізнатися правильні відповіді», «Можливість перескладання тестових завдань», були здебільшого схвальними  (87–91 %) із середнім балом 4,39–4,46 за п’ятибальною шкалою.

 

Під час обговорення студенти, крім загалом позитивних вражень, висловили й окремі пропозиції щодо необхідності запровадження подібних курсів з усіх освітніх компонентів. Зокрема, на думку студентів інженерно-технологічного факультету, інновації відбуваються в усіх сферах, тому важливо отримувати «свіжу інформацію» про зміни в тій чи тій галузі. Інші спікери наголосили на важливості курсу та теми кібергігієни, відмітили потребу в подібних проєктах для саморозвитку студентів, зазначаючи, що їхній власний рівень обізнаності з питань кібергігієни після завершення онлайн-навчання зріс.

 

Після виступів студентів відбулося нагородження представників студентських рад. Грамотами переможців з підписом ректора у мінізмаганні з отримання сертифікатів були нагороджені: студентська рада інженерно-технологічного факультету – за І місце, факультету ветеринарної медицини – за ІІ місце, факультету технологій тваринництва та продовольства – за ІІІ місце, факультету обліку і фінансів – за IV місце, навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій – за V місце, навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології – за VІ місце. Факультет ветеринарної медицини було нагороджено грамотою за найбільшу кількість сертифікатів, отриманих представниками однієї спеціальності.

 

Завершився захід колективним фотографуванням нагороджених і побажанням ректора щодо активного залучення студентів до нових цікавих проєктів.

 

Більше фото з нагородження>