Study tour universidad de valladolad (Valladolad, Spain)

Упродовж 1–7 жовтня 2023 року тривав візит голови Вченої ради, професорки кафедри фінансів, банківської справи та страхування ВАЛЕНТИНИ АРАНЧІЙ і начальниці науково-дослідного сектора, доцентки кафедри підприємництва і права ІЛОНИ ЯСНОЛОБ до Університету Вальядоліда (Іспанія). Ця навчальна поїздка стала можливою завдяки реалізації проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості” (UniClaD) – Програма Європейського Союзу ЕРАЗМУС+KA2 № 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Навчальний тур UniClaD спрямований на поглиблене вивчення сільського господарства, інновацій і сталого розвитку, а також на заохочення до співпраці експертів різних галузей сільськогосподарського виробництва.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
У рамках програми навчального туру міжнародна делегація, до складу якої увійшли представники провідних закладів вищої освіти, установ та організацій України, Польщі, Німеччини, Молдови, Азербайджану, відвідала такі локації, як:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
1)  Технологічний центр зернових культур ITAGRA. Фахівці центру ITAGRA ознайомили учасників проєкту з ключовими напрямами його діяльності — пошуком ефективних технологічних рішень для потреб агентів агробізнесу, агрономії, агроінженерії та довкілля шляхом здійснення прикладних досліджень; реалізацією експериментальних розробок і впровадження інновацій;
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
2)  Науковий парк Університету Вальядоліда. Науковий парк UVa є фондом сприяння розвитку інновацій, слугує обміну знань між бізнесом (приватними підприємствами) та групами дослідників Університету Вальядоліда для забезпечення соціально-економічної стабільності довкілля. Науковий парк UVa має високотехнологічну інфраструктуру, надає послуги науковцям і фірмам, які досліджують довкілля;
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
3)  Технологічний центр CARTIF. Діяльність міждисциплінарного центру спрямована на розвиток різних напрямів економіки: енергетики, продовольства, промисловості, будівництва й інфраструктури, охорони здоров’я та довкілля. Дослідження, які здійснюються в міждисциплінарному центрі, орієнтовані на головні суспільні виклики, такі як індустрія 4.0, розумні мережі, розумні міста, енергоефективність, культурна спадщина, якість життя, циркулярна економіка, природні ресурси та біотехнології;
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
4)  Асоціація харчової промисловості VITARTIS. Фахівці компанії ознайомили учасників проєкту з основними напрямами її роботи, а саме: орієнтацією на засади сталого розвитку харчової промисловості в Кастилії й Леоні, вдосконалення шляхів забезпечення економічного та соціального розвитку регіону, упровадження інновацій у всіх сферах як державних, так і приватних організацій.