Шануємо пам'ять селекціонерки світового рівня - Лідії Шелудько

20 вересня в Лубенському краєзнавчому музеї ім. Гната Стеллецького відбулась перзентація книги про відому селекціонерку лікарських рослин Лідію Панасівну Шелудько "Високі вітрила життя Лідії Шелудько" Представлена книга - результат плідної та творчої співпраці викладачів Полтавської державної аграрної академії, доцента кафедри захист рослин Віктора Миколайовича Самородова, завідувача кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І.Сазанова, доктора с.-г. наук Сергія Вікторовича Поспєлова та науковців Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААНУ, заступника директора з наукової роботи, кандидата біологічних наук Людмили Анатоліївни Глущенко, кандидата с.-г. наук, пров. наук. співробітника Наталії Іванівни Куценко.

В книзі представлені життєвий шлях науковиці, результати плідної селекційної роботи в галузі лікарського рослинництва, якій вона присвятила 44 роки свого життя. Створені нею сорти м’яти Мама, Згадка, Лубенчанка, Посульська лінаноольна, Чорнолиста, Лідія, Лебедина пісня здобули всесвітнє визнання. Також до книги увійшли спомини тих, хто вчився, працював та спілкувався з Лідією Панасівною, наведений повний бібліографічний список її праць.