16 травня 2023 року відбувся Семінар для вчителів біології та хімії закладів загальної середньої освіти Полтавської міської територіальної громади «Особливості роботи з обдарованими учнями в освітньому середовищі аграрного університету», організований модераторами професоркою кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова ПДАУ, Валентиною ОНІПКО та консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської міської ради Любов’ю СЕВАСТЬЯН.
До проведення семінару долучилися  провідні викладачі усіх кафедр Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології.
У ході Семінару спікерами було проведено навчання, майстер-класи, тренінги, екскурсії  на теми:
• «Використання інструментальних методів аналізу при веденні хімічного експерименту» -  спікер Таміла РОМАШКО, кандидат хімічних наук, доцент, завідувач кафедри біотехнології та хімії.
Лабораторна робота «Визначення вмісту цукрів рефрактометричним методом»
Лабораторна робота «Використання фотоелектроколометрії для визначення мікроелементів ґрунту»
• «Використання технічних методів в екології» - спікер Павло ПИСАРЕНКО – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології, збалансованого природокористування та захисту довкілля.
• «Фітосанітарний моніторинг насіння» - спікер Ганна ПОСПЄЛОВА, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри захист рослин.
• «Визначення органолептичних показників хліба» - спікер Ольга БАРАБОЛЯ, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри рослинництва.
• «Застосування еколого-генетичних підходів та молекулярних маркерів ДНК для створення нових сортів сільськогосподарських культур» - спікер Володимир ТИЩЕНКО, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри селекції, насінництва і генетики.
Перегляд виставки «Апробаційні ознаки нових перспективних сортів селекції ПДАУ» спікер - Людмила КРИВОРУЧКО, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри селекції, насінництва і генетики.
• Екскурсія «Дендропарк Полтавського державного аграрного університету у системі освітньо-природоохоронної діяльності м. Полтави» - спікер Віктор САМОРОДОВ – доцент кафедри захист рослин.
По завершенню Семінару учасники наукового зібрання висловили сподівання на подальшу співпрацю з метою організації роботи з обдарованими учнями.