Практичний досвід у дії: співпраця ПДАУ з ТОВ «Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств"»

Практичний досвід є невіддільною складовою підготовки кваліфікованих фахівців, саме тому співпраця з ТОВ «Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств"» https://beton.pl.ua/ стала для кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ неоціненним надбанням і чудовою можливістю для студентів здобути практичні знання та навички безпосередньо на виробництві.

9 травня 2024 року в рамках договору про співпрацю між ТОВ «Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств"» і Полтавським державним аграрним університетом викладачі кафедри  побували на екскурсії по його підприємству, оглянули виробничі  потужності та обговорили сучасні технологічні процеси, які застосовуються на підприємстві.

Під час візиту представників Університету Сергій Іващенко, керівник компанії та стейкхолдер проєкту, презентував інноваційні технологічні рішення, які впроваджуються у ТОВ «БК "Комбінат виробничих підприємств"»:
•  виготовлення залізобетонних кілець за допомогою сучасного обладнання компанії Prefabet Kurzetnik методом вібропресування;
•  виробництво фундаментних блоків ФБС за допомогою вібропресування, що дає змогу отримувати високоякісну продукцію у найкоротші терміни;
•  застосування технології виробництва дорожніх плит ПДН-14 з використанням армування для забезпечення їх міцності та довговічності;
•  виготовлення високоякісної сухопресованої плитки з використанням найсучаснішого обладнання та високоякісних матеріалів;
•  автоматизоване виробництво арматурних каркасів для палів і товарного бетону на новому бетонозмішувальному вузлі.

Сергій Іващенко вражає своєю неординарністю та постійним прагненням до вдосконалення. Він поділився планами щодо розширення виробничих потужностей підприємства, зокрема запуску сучасного цеху з виробництва тротуарної плитки, а також будівництва в перспективі заводу з виробництва газоблоків.

Під кінець зустрічі було також обговорено перспективу організації виїзних практичних і лабораторних занять для студентів, які навчаються у ПДАУ за спеціальністю 192 Будівництво і цивільна інженерія. Це стане для них чудовою можливістю не лише закріпити теоретичні знання на практиці, але й отримати цінний досвід роботи на сучасному будівельному підприємстві.