Міжнародний студентський семінар «Щоденне життя молоді під час війни в Україні»

18 квітня 2023 року за ініціативи кафедри історичної антропології та теорії історії Інституту історії Ягеллонського університету відбувся міжнародний студентський семінар «Щоденне життя молоді під час війни в Україні». Полтавський державний аграрний університет став співорганізатором цього заходу.

Учасники заходу відзначили, що тема семінару є сучасною і значущою. Приємно відмітити доволі широку географію учасників семінару: Ягеллонський університет, Поморська академія в Слупську, Університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Полтавський державний аграрний університет, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Чорноморський національний університет ім. Петра Могили, Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Національний університет біоресурсів та природокористування України, Одеський морський національний університет.

Під час семінару обговорювали різні аспекти повномасштабного вторгнення росії: реакції, емоції, дії на початку війни; зміни в способі життя; особливості навчання під час війни; розвиток волонтерського руху; зміни пріоритетів.
Наш університет на цьому поважному зібранні представляли докторка історичних наук, професорка, проректорка з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку Шаравара Тамара і здобувач вищої освіти 4 курсу за спеціальністю Політологія Ходієнко Павло.

У своєму виступі Тамара Шаравара наголосила на тому, що потужний колектив ПДАУ докладає чимало зусиль, аби надати необхідну допомогу внутрішньо переміщеним особам: 15000 осіб з Харківської, Донецької, Сумської областей нетривалий час (1–2 доби) проживали в гуртожитках ПДАУ і далі переміщалися до інших міст України; нині таких осіб 395, з них 69 дітей, 21 особа з інвалідністю. У їдальнях університету ВПО мають змогу споживати м’які сири власної сироварні; відчувають підтримку випускників університету, фермерів, міжнародних організацій, працівників психологічної служби університету, які провели 40 заходів зі студентами та ВПО. 100 викладачів ПДАУ стали донорами крові для військових ЗСУ, а 4 – нині боронять українську землю від чужинців.

Павло Ходієнко розповів, що студентство університету спільно з викладачами нині тримають волонтерську варту: 1000 студентів розвантажували вагони з гуманітарною допомогою; виготовляли окопні свічки; передавали на фронт зібрані теплі речі, харчові продукти й засоби гігієни; донатили на ЗСУ й передавали воїнам старлінки, квадрокоптери й тепловізори; 120 студентів стали донорами крові для українських військовослужбовців. Павло також наголосив, що з 24.02.2022 р. до 01.06.2023 р. у лавах територіальної оборони Полтавської області перебував 151 студент університету; за участі студентського самоврядування було організовано 150 культурно-масових заходів, на яких збирали кошти для воїнів ЗСУ. Маємо пишатись і тим, що близько 63 студентів університету нині перебувають у лавах ЗСУ.

Доповідачі з інших закладів вищої освіти ділилися своїми спогадами, наголошували на важливих питаннях сьогодення в контексті історичного минулого, ділилися досвідом волонтерської діяльності тощо. Відбулася щира розмова в колі однодумців.

Дякуємо представникам Ягеллонського університету за теплий прийом і комфортну невимушену атмосферу під час семінару, який підтверджує, що польсько-українські взаємини тільки міцнішають, утверджують непохитну віру в найшвидшу перемогу України!