Лекторій у ПДАУ до Дня Соборності України

22 січня для студентів Полтавського державного аграрного університету відбувся патріотичний захід, присвячений одній із найважливіших дат нашого державотворення — Дню Соборності України. Організатором події був Центр національно-патріотичного виховання студентської молоді ПДАУ, зібравши студентів і викладачів для вшанування історичної пам’яті про об’єднання українських земель.
 
Відкрила лекторій голова вченої ради ПДАУ Валентина Аранчій. Звертаючись до присутніх, вона наголосила на нерозривному зв’язку між подіями минулого та викликами сьогодення, привітавши університетську спільноту зі святом і висловивши тверду віру в неминучу перемогу України. До вітальних слів долучився проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Олег Горб, який підкреслив значення соборності як основи нашої національної ідентичності та важливого чинника міжнародного сприйняття України як цілісної та незламної держави.
 
Також завідувачка Народного музею історії ПДАУ Наталія Локес представила унікальну колекцію військових шевронів та бойових прапорів, переданих захисниками України. Ці символи сучасної боротьби стали наочним свідченням того, що справа соборності, розпочата понад століття тому, сьогодні продовжується руками наших героїв на передовій.
 
Глибоке занурення в історичний контекст забезпечила керівниця Центру національно-патріотичного виховання, доцентка кафедри політології Тамара Шаравара. Вона детально розповіла про складний шлях українського народу до єдності. З кінця ХVIII ст і до початку ХХ ст. Україна перебувала у складі 2х імперій: Австро-Угорської і російської, і лише після завершення Першої світової війни та краху цих потуг поневолені народи отримали шанс на власну державність. Період національно-визвольних змагань 1917–1921 років став часом постання УНР та ЗУНР, лідери яких усвідомлювали: вижити та перемогти можна лише разом.
 
Ця усвідомлена необхідність втілилась у підписанні передвступного договору 1 грудня 1918 року у Фастові, а пізніше — у ратифікації угоди в Станіславові. Кульмінацією цих процесів було 22 січня 1919 року, коли на Софійській площі в Києві Директорія УНР урочисто проголосила Акт Злуки. Хоча тогочасні зовнішні обставини завадили тривалому збереженню єдиної держави, цей історичний крок став непереборним виявом волі українців до етнічної та територіальної консолідації.
 
На завершення заходу його учасники долучилися до знакової традиції — створення символічного «ланцюга єднання». Міцно тримаючись за руки, студенти та викладачі ПДАУ продемонстрували, що дух соборності живе в серці кожного українця, а наша спільна сила — у єдності.