Куруглий стіл пам'яті видатного аграрія та випускника Полтавського державного аграрного університету Семена Антонця

Перший день весни ознаменувався важливою подією — вшануванням пам'яті відомого земляка, видатного аграрія та випускника Полтавського державного аграрного університету Семена Антонця. Учасниками круглого столу, який ініціювала кафедра землеробства і агрохімії ім. В.І.Сазанова, були не тільки науковці та викладачі ПДАУ, а й колеги з Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Подію урочисто відкрив проректор з науково-педагогічної, наукової роботи ПДАУ Олег Горб, який наголосив на знаковості постаті Семена Свиридоновича — патріота, мецената та істинного функціонера аграрної ниви України.

Далі для гостей круглого столу пролунали тематичні виступи співробітників Університету, які допомогли різнопланово побачити багатогранну особистість видатного аграрія. Зокрема, виступив доцент кафедри захисту рослин Віктор Самородов із доповіддю "Світло постаті та справ Семена Антонця", що стала гарним вступом до подальшої роботи круглого столу. Професійні аспекти видатної біографії розглянув у своєму виступі "Модель системи органічного землеробства агроеколога Семена Антонця" доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри захисту рослин Віктор Писаренко. Своєрідне філософське узагальнення життя Семена Свиридоновича зробив доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри землеробства і агрохімії ім. В. І. Сазанова Сергій Поспєлов у виступі на тему «Ноосферологічна роль "Агроекології"».

Також свої думки та спогади озвучили доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої освіти України декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва Анатолій Шостя та доктор сільськогосподарських наук, професор завідувач кафедри селекції, насінництва і генетики Володимир Тищенко.

Присутні також змогли ознайомитися з професійним доробком і життєписом видатного земляка, переглянувши фотовиставку "З криниці життєвої мудрості Семена Антонця", яку підготував професор Сергій Поспєлов.

Семен Свиридонович Антонець — український аграрій, інноватор сільського господарства та вчений, який протягом майже 50 років успішно реалізовував унікальну систему органічного землеробства, в основі якої лежить природне відтворення родючості ґрунту та виробництво екологічно чистої аграрної продукції. Отримавши фах зоотехніка після закінчення 1962 року Полтавського сільськогосподарського інституту, він пройшов довгий професійний шлях від виконроба колгоспу до засновника приватного аграрного підприємства «Агроекологія» — провідного виробника органічних продуктів в Україні. Протягом свого плідного наукового і професійного шляху Семен Антонець став автором близько 150 наукових і науково-популярних праць і быльше 20 авторських свідоцтв і патентів патентів, був обраний почесним професором нашого університету, відзначений державними нагородами, зокрема такими, як Герой України (з врученням ордена Держави), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня та багатьма іншими.