I Міжнародна науково-практична конференція «Місцеве самоврядування в Україні та світі: теорія і практика»

7 грудня 2021 р. у Полтавському державному аграрному університеті за організаційної підтримки кафедри публічного управління та адміністрування було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену проблемам місцевого самоврядування та з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні.
Конференцію відкрив перший проректор Полтавського державного аграрного університету професор Галич О. А., який відзначив важливість співпраці Університету з органами місцевого самоврядування щодо розроблення спільних проєктів розвитку громад Полтавської області, підготовки фахівців для сфери публічного управління та надання консалтингових послуг громадам. Разом із модератором конференції, завідувачкою кафедри публічного управління та адміністрування професоркою Лозинською Т. М. перший проректор від імені ректора Університету вручив подяки партнерам – голові Полтавської обласної ради О. Біленькому; сільським головам І. Лещенку, В. Білоконю; селищному голові Т. Корост; працівникам органів місцевого самоврядування Л. Кочур, Л. Шерстюк, О. Рябоконю, С. Ковпаку; керівникам асоціацій органів місцевого самоврядування В. Микійчуку, Ю. Поповій, О. Глазову; директору Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги О. Черчатому; директорці Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації Н. Осипенко – за вагому допомогу у практичній підготовці фахівців спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування та з нагоди професійного свята.
У конференції в різних форматах (онлайн, офлайн, заочно) взяло участь понад 100 осіб.

З доповідями виступили: д. е. н., професор Інституту політології та досліджень у галузі безпеки Щецинського університету (Польща) Бартоломей Тошек, д. е. н., професор Університету менеджменту безпеки в Кошицях (Словаччина) І. Брітченко, керуюча справами Березанської територіальної громади Київської області Л. Кочур, сільський голова Білоцерківської територіальної громади Полтавської області І. Лещенко, експертк-консультантк Національного демократичного інституту (USA) О. Іваніна, засновник ГО «Асоціація розвитку територіальних громад України», аспірант кафедри публічного управління та адміністрування О. Глазов, голова громадської спілки «Полтавська Асоціація бізнесу», аспірантка кафедри публічного управління та адміністрування І. Бесарабова. Презентації стосувалися проблем кадрового забезпечення громад, розвитку їхнього економічного потенціалу, удосконалення інструменту бюджету участі, демократизації суспільства, згуртованості громад, управління розвитком громад тощо. Дискусію щодо вирішення болючих питань місцевого розвитку підтримали М. Лахижа, д. держ. упр., професор кафедри публічного управління та адміністрування, О. Сень, к. е. н., доцент кафедри підприємництва і права, а також аспіранти кафедри публічного управління та адміністрування С. Карапиш, Л. Шерстюк і професори кафедри О. Сердюк, О. Дорофєєв і Т. Лозинська. Проблематика конференції викликала великий інтерес учасників і бажання продовжувати наукову та практичну діяльність з пошуку можливостей підвищення спроможності місцевих територіальних громад.