Гостьова лекція на тему «Ґрунтово-геологічні дослідження Полтавщини (за матеріалами експедиції Василя Докучаєва)»

Спадщина Василя Докучаєва: ґрунтово-геологічні дослідження Полтавщини

25 березня в рамках співпраці з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського в Полтавському державному аграрному університеті відбулася гостьова лекція на тему «Ґрунтово-геологічні дослідження Полтавщини (за матеріалами експедиції Василя Докучаєва)».
Спікери заходу:
- Олена Олександрівна Шиян, завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського;
- Світлана Леонідівна Кигим, старша наукова співробітниця науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.
Під час лекції спікери детально ознайомили аудиторію з ґрунтово-геологічними дослідженнями Полтавщини, проведеними видатним українським науковцем Василем Докучаєвим.

Олена Шиян розповіла про історію експедиції Докучаєва на Полтавщину, яка відбулася 1888 року. Вона окреслила маршрут експедиції, методи досліджень, а також представила найважливіші наукові результати, отримані під час експедиції.

Світлана Кигим розповіла про ґрунтово-геологічні характеристики Полтавської області, детально описав різноманіття ґрунтів регіону, їх генезис і поширення.
Лекція супроводжувалася цікавими ілюстраціями, картами та схемами, що допомогло слухачам ліпше зрозуміти та засвоїти матеріал.
Завершальним етапом лекції стала інтерактивна сесія запитань і відповідей, під час якої студенти мали змогу вільно поспілкуватися зі спікерами та отримати вичерпні відповіді на поставлені запитання.
Гостьова лекція зацікавила студентів, адже вони отримали цінну інформацію про ґрунтово-геологічні дослідження Полтавщини, а також  внесок Василя Докучаєва в розвиток ґрунтознавства.