До всесвітнього дня психологічного здоров'я

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я, щоб привернути увагу до цієї проблеми та мобілізувати ресурси для його охорони.

Зараз у ситуації  безпрецедентних ризиків для життя українців, пов’язаних із жахіттями війни, неймовірно важливою для кожної людини є здатність розвивати свою психологічну стійкість і навички самодопомоги, щоб подолати важкі випробування і вижити всупереч страшному лихоліттю.

Використовуйте для цього всі можливі зовнішні та внутрішні ресурси:

• дотримуйтеся чіткого розпорядку дня, адже це дуже важливо в актуальній нині ситуації невизначеності;
  • беріть участь з однодумцями у продуктивній діяльності на благо нашої країни,  наприклад, у волонтерстві, адже так ви допоможете іншим і позбудетеся тривожності та гірких думок;
  • знаходьте час для повноцінного  відпочинку та улюбленої справи;
  • приділяйте час друзям і родині, піклуйтеся про них та отримуйте від них теплі почуття і підтримку;
  • дотримуйтесь інформаційної гігієни, не перевантажуйте себе зайвою або неперевіреною інформацією, що погіршує ваш емоційний стан;
  • опановуйте техніки саморегуляції психофізіологічного стану і методи самодопомоги, які підходять саме вам. Вони стануть вашими незамінними помічниками у  кризових ситуаціях.

Нагадуємо, що ви завжди можете скористатися безкоштовною допомогою: телеграм-чат Психологічна допомога українцям під час війни>

Національна психологічна асоціація України, тел. 0-800-100-102;

Асоціація психологів вищої школи України> – запис на онлайн консультацію для студентів.

Психологічна служба ПДАУ