День Поля 2020

У Полтавський державній аграрній академії 13 червня відбувся щорічний захід, присвячений Дню Поля. Свято проводили на дослідному полі ПДАА в с. Бричківка з дотриманням необхідних санітарно-епідеміологічних вимог. Мета заходу – презентація роботи Навчально-виробничого підрозділу з селекції та насінництва у співпраці з кафедрою селекції, насінництва та генетики в галузі селекційно-генетичних досліджень пшениці озимої, гороху, проса. У заході взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Є. А. Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку С. О. Фролов та представники господарств області, науково-педагогічні працівники факультету агротехнологій та екології. День поля 2020 був урочисто відкритий ректором Полтавської державної аграрної академії професором В. І. Аранчій.

Під час заходу гості мали змогу ознайомитися з новими сортами пшениці озимої, створеними під керівництвом  професора, доктора с.-г. наук В. М. Тищенка, і навіть на власні очі побачити весь процес довготривалої селекційної роботи, представлений на численних дослідних ділянках. Досягнення селекції гороху посівного представила доцент кафедри селекції, генетики та насінництва, к.б.н. М. Є. Баташовою. Вона презентувала гостям як вже відомі сорти гороху ПДАА, так і нові перспективні лінії, що планується передати в державне сортовипробування. Варто зазначити, що робота над створенням нових високоврожайних та якісних сортів сільськогосподарських культур в Полтавській державній аграрній академії триває вже понад 50 років. Наші науковці постійно вдосконалюють цей процес задля забезпечення продовольчої безпеки нашої держави.