Акценти місцевого розвитку

7 квітня 2023 року до ННІ ЕУПІТ ПДАУ завітав наш зовнішній стейкхолдер Роман Гловацький, директор Комунального підприємства Тростянецької міської ради «Агенція місцевого розвитку», що на Сумщині.

Головним маркером зустрічі стало обговорення зі здобувачами вищої освіти за ОПП Місцеве самоврядування, ОПП Менеджмент підприємства, ОНП Публічне управління та адміністрування питання розвитку партисипативної демократії на Полтавщині (що вони знають про це, чи користуються, чи користуються цим їхні громади). Спікер запитав у студентів, як може людина впливати на владу, і поділився змістом інструментів партисипації, таких як звернення громадян, громадські бюджети, електронні петиції, місцевий референдум, місцеві ініціативи, відвідування засідань місцевих рад.

Роман Гловацький яскраво описав досвід реалізації проєктів у Тростянецькій громаді, поділився планами на майбутнє: зробити безкоштовним перевезення пасажирів комунальним транспортом, продовжити активне відродження громади після деокупації. Відбудова інфраструктурних об’єктів, забезпечення енергетичної безпеки закладів соціальної сфери (наявні понад 120 генераторів), засадження квіткових полів лавандою і тюльпанами, відновлення комунального лісу і парку – це неповний перелік уже зробленого.

Не лише студентів, а й викладачів кафедри публічного управління та адміністрування (завідувачку Тамару Лозинську, професора Олександра Дорофєєва, доцентку Ольгу Мирну) і кафедри менеджменту імені І. А. Маркіної (доцента Тимура Іщейкіна, асистента Миколу Вовка) вразила яскрава презентація стратегії блакитних океанів із прикладами у культурній (симфонічні оркестри), харчовій (виноробство), розважальній (циркові шоу), торговельній (інтернет-маркетинг продажу одягу) сферах.

Студенти зацікавилися можливістю вивчення інформації, розміщеної на ресурсних порталах ГУРТ, Громадський Простір, Центру розвитку «ЧАС ЗМІН», щодо оголошених грантових конкурсів, конкурсів на надання цільової благодійної допомоги та реалізацію мініпроєктів. Вони висловили бажання найближчим часом побувати на виїзних практичних заняттях у Тростянецькій міській раді, бо вікно можливостей відкривається щодня.