18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

На жаль, навіть на початку ІІІ тисячоліття ці явища продовжують існувати в суспільстві, завдаючи довгострокових згубних фізичних, психологічних, соціально-економічних наслідків для життя та здоров’я дітей і молоді. Саме тому дорослі мають докладати якомога більше зусиль, щоб уберегти їх від будь-яких форм насильства.

Під час повномасштабної війни в Україні статеві злочини є прямою зброєю агресора проти цивільного населення. І жертвами сексуального насильства стають як жінки й чоловіки, так і діти,  навіть немовлята.

Отож важливість цієї дати не піддається жодним сумнівам і полягає в тому, щоб питання захисту прав дітей завжди були в центрі уваги.

У Полтавському державному аграрному університеті запроваджено посаду омбудсмена учасників освітнього процесу, яку обіймає Олександр Помаз. Він займається профілактикою будь-яких порушень прав і свобод, а також недопущенням насильства у молодіжному середовищі.

Контакти омбудсмена ПДАУ