Зустріч викладачів і магістрантів інженерно-технологічного факультету, зокрема і студентів спеціальності 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) із омбудсменом учасників освітнього п

25 жовтня 2022 року для викладачів і студентів інженерно-технологічного факультету була проведена зустріч із омбудсменом учасників освітнього процесу Полтавського державного аграрного університету Олександром Помазом.

На зустрічі були присутні: завідувач випускової кафедри будівництва та професійної освіти Сергій ЯХІН, завідувачка навчально-методичного кабінету Тетяна ЯПРИНЕЦЬ, завідувач кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту Олександр ГОРБЕНКО, гарант освітньої програми Анатолій АНТОНЕЦЬ, куратор групи Тетяна РИЖКОВА, соціальний педагог Юлія ОВСІЄНКО, магістранти першого року навчання спеціальності 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології).

Олександр Помаз розповів про історію створення служби омбудсмена у ПДАУ, її основні напрями діяльності та функції, приділив увагу нормативно-правовій документації, що регламентує діяльність служби, та процедурі звернення до неї. Також омбудсмен наголосив на тому, що серед обов’язків служби омбудсмена не тільки розгляд позовів, а й перевірка і встановлення фактів порушень прав людини, а в разі потреби й допомога у залученні представників психологічної служби ПДАУ, адміністрації університету та інших відомств для вирішення конфліктної ситуації.

Захід відбувався під гаслом: «Права людини понад усе!». Тож одним із найбільш актуальних питань сьогодення стало відстоювання прав і свобод особистості під час воєнного стану. Олександр ПОМАЗ не лише навів приклади грубих порушень агресорами законодавства, а й представив докази подібних проявів ганебної поведінки загарбників, що відомі в історії людства, та їх наслідки для мирного населення.

Тематика зустрічі є не лише актуальною, а й корисною як для студентів, так і для викладачів. З огляду на постійний розвиток суспільства  в закладах вищої освіти необхідно створювати умови та стосунки між учасниками навчально-виховного процесу, що відповідають чинному законодавству та нормативним складовим освітнього процесу.