Зустріч першокурсників ННІ ЕУПІТ з омбудсменом і співробітниками психологічної служби ПДАУ

22 вересня 2023 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти 1 курсу навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій Полтавського державного аграрного університету з омбудсменом учасників освітнього процесу Олександром Помазом і представницями психологічної служби, зокрема керівницею Іриною Плаксієнко та соціальною педагогинею Іриною Шуптою.

Олександр Помаз розповів про роботу інституту омбудсмена учасників освітнього процесу в ПДАУ, основною метою якого є забезпечення дотримання прав усіх учасників освітнього процесу. Під час зустрічі студенти отримали вичерпну інформацію про права учасників освітнього процесу, а також права дітей учасників бойових дій, дітей-сиріт, осіб з особливими освітніми потребами.

Ірина Шупта розповіла про основні завдання психологічної служби ПДАУ:

- піклування про психічне та психологічне здоров’я здобувачів вищої освіти;

- надання психологічної допомоги студентам, викладачам і співробітникам Університету в умовах війни та у складних життєвих ситуаціях;

- психологічний супровід освітнього процесу;

- соціально-психологічна підтримка сімей внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Університету.

Особливу увагу вона приділила психологічному супроводу розвитку особистості студентів під час навчання та діяльності психологічної служби зі створення умов для реалізації їхнього творчого, наукового, особистісного й інтелектуального потенціалу. Психологічна служба здійснює різноманітні заходи для формування позитивного морально-психологічного клімату в студентському колективі та готовності молоді до самостійного життя та професійної діяльності.

Ірина Плаксієнко розповіла про діяльність психологічної служби із забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу під час війни, а саме про різнопланові інформаційні, профілактичні та просвітницькі заходи з метою соціально-психологічної підтримки та допомоги студентам у воєнний час. На сайті психологічної служби здобувачі вищої освіти можуть знайти телефони гарячих ліній для невідкладної допомоги в разі гострого стресу, посилання на студентські чати Асоціації психологів вищої школи України з психологічної підтримки студентам України та корисну інформацію про самодопомогу в складний час. А ще студенти спробували практично виконати деякі методики самодіагностики свого психоемоційного стану.