Знайомство студентів із омбудсменом учасників освітнього процесу

25 жовтня 2022 року омбудсмен учасників освітнього процесу Полтавського державного аграрного університету Олександр Миколайович Помаз зустрівся зі здобувачами вищої освіти ступеня магістра першого курсу інженерно-технологічного факультету спеціальностей 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології), 133 Галузеве машинобудування та 208 Агроінженерія.

На цій зустрічі були присутні заступник декана факультету із навчальної роботи Антон КЕЛЕМЕШ; завідувачі випускових кафедр: агроінженерії та автомобільного транспорту – Олександр ГОРБЕНКО, будівництва та професійної освіти – Сергій ЯХІН, механічної та електричної інженерії – Станіслав ПОПОВ; завідувач навчально-методичного кабінету Тетяна ЯПРИНЕЦЬ, гаранти освітніх програм: Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) – Анатолій АНТОНЕЦЬ, Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва – Сергій ЛЯШЕНКО; куратори груп: Тетяна РИЖКОВА, Руслан ПЕТРАШ, соціальний педагог Юлія ОВСІЄНКО.

Олександр Миколайович розповів студентам про специфіку його діяльності, яка гарантує забезпечення прав учасників освітнього процесу, що будується на принципах незалежності, справедливості, ініціативності, відповідальності, гуманності, відкритості, об'єктивності та доступності, про основні функції омбудсмена, способи та шляхи вирішення різноманітних конфліктних ситуацій різних видів та їх правові засади. Омбудсмен також наголосив на тому, що серед обов’язків служби омбудсмена не тільки розгляд позовів, а й перевірка та встановлення фактів порушень прав людини, а в разі потреби й допомога у залученні представників психологічної служби ПДАУ для вирішення конфліктної ситуації, адміністрації Університету та інших відомств.

Тематика зустрічі є не лише актуальною, а й корисною як для студентів, так і викладачів. Постійний розвиток суспільства вимагає від закладів вищої освіти створення умов і стосунків між учасниками навчально-виховного процесу, що відповідають чинному законодавству та нормативним складовим освітнього процесу.