Засідання студентського наукового гуртка "Біосфера"

Студентський науковий гурток «Біосфера»

Науковий гурток є осередком науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти за всіма напрямами наукового пошуку в системі комплексної підготовки висококваліфікованих фахівців. Саме тому на кафедрі біотехнології та хімії на базі навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» функціонує студентський науковий гурток «Біосфера» під керівництвом Благодарь Катерини.

Під час засідань гуртка здобувачі вищої освіти знайомляться з ініціативною тематикою кафедри, що зареєстрована в УкрІНТЕІ; готуються та беруть участь у міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях; обговорюють цікаві теми з біотехнології; виконують експериментальну роботу, результати якої представляють на конференціях. Також проходять тематичні засідання гуртка, присвячені Дню працівника сільського господарства та Дню хіміка.

Робота студентського наукового гуртка «Біосфера»

На заняттях студентського наукового гуртка «Біосфера» здобувачі вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія проводять наукові дослідження, результати яких представляють на засіданнях, студентських конференціях і в наукових роботах.

7 квітня 2023 року відбулося чергове засідання, на якому здобувачка вищої освіти 1 курсу Галушко Ірина представила доповідь на тему «Вплив ґрунту, клімату та часу збору матеріалу на вміст пігментів у Кропиві дводомній (Urtica dioica L.)». Робота була виконана під керівництвом професорки кафедри Сахно Тамари Вікторівни. Метою цієї роботи було з’ясування впливу клімату, типу ґрунту та часу збору сировини на кількісний вміст пігментів у Кропиві дводомній (Urtica dioica L.) та порівняння результатів, отриманих у процесі експерименту, з даними, наявними у відповідній науковій літературі. Ірина Галушко наголосила, що обрана нею тема досить актуальна, оскільки згідно з даними сайту ScienceDirect (ключові слова Urtica dioica, chlorophyll) впродовж останнього десятиліття було опубліковано 158 статей на цю тематику. Вивчення впливу факторів на концентрацію хлорофілів і каротиноїдів у кропиві є важливим через високу їх затребуваність у промисловості.

Після закінчення доповіді були підбиті підсумки виконаного дослідження, а також надані рекомендації щодо подальшої дослідницької роботи.

5.03 на кафедрі біотехнології та хімії відбулося чергове засідання  студентського науково-практичного гуртка «Біосфера», керівником якого є  професор В.Ю. Крикунова.

Навчальний процес триває і під час карантину. 6.04  відбулося наступне засідання студентського наукового гуртка «Біосфера».

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «БІОСФЕРА»

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ  ГУРТОК "БІОСФЕРА"

Засідання гуртка «Біосфера»