Засідання студентського наукового гуртка біології продуктивності тварин

Продовжуються зустрічі гуртківців із провідними науковцями різних галузей тваринництва. На черговому засіданні наукового гуртка біології продуктивності тварин академік Національної академії аграрних наук України Валентин Рибалко прочитав лекцію на тему «Створення червоної білопоясої породи м’ясних свиней і подальша селекційно-племінна робота з нею».

Валентин Павлович – заслужений діяч науки і техніки України, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, один з авторів важливих селекційних досягнень у свинарстві: материнського типу у великій білій породі, полтавського заводського типу, полтавської м’ясної породи, червонопоясної спеціалізованої лінії, червоної білопоясої породи.

Упродовж зустрічі було висвітлено й обговорено такі питання: біологічні особливості та напрям продуктивності свиней червоної білопоясої породи, цільовий стандарт, етапи та методи створення породи, сучасна племінна база та здійснення селекційного процесу в стадах, зоотехнічні умови проявлення оптимальної продуктивності свиней, базові господарства з розведення свиней нової породи.

Отриманий матеріал значно збагатив знання студентів з технології виробництва продукції свинарства, а цікаві факти про створення породи з уст автора викликали неабиякий інтерес у гуртківців.